Kan bağışı kampanyasında 220 ünite kan toplandı

Ekleyen admin on Ağu 31st, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Türk Kızılayı tarafından Sorgun’da başlatılan kan bağışı kampanyasında, toplam 220 ünite kan toplandığı açıklandı.

İlyas Arslan Caddesi Sorgun Adliyesi karşısında  kan bağışı tırında düzenlenen kampanyayla ilgili gazetemiz muhabirine bilgi veren Dr. Selçuk Cansız, 10 günde 220 ünite kan topladıklarını belirtti.

Bir yandan salgın, bir yandan da kampanyanın yerinin değiştirilmesi nedeniyle  Sorgun’da kan bağışının azaldığını söyleyen Cansız, daha önce Salih Paşa Camisi karşısında düzenlenen kampanyalarda 500-600 ünite kan topladıklarını ifade ederek “18 Ağustos Çarşamba günü sabah başladığımız kampanyamız bu akşam saat 17.00 de sona erecek. Kampanyamızı düzenlediğimiz bu alan, şehir merkezine biraz ters düşüyor. Çarşıya yakın bir yerde olsaydı tırımızı gören vatandaşlar kan vermeye geliyordu. Bir çok vatandaşımızın kampanyadan haberi olmuyor. Zamanla insanlarımız buraya da alışacak ve yine 500 ünitelere çıkacağız” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu