Yol yapım çalışmaları

Ekleyen admin on Ağu 31st, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT  – Sorgun İlçe Özel İdare Müdürlüğü’nce 2021 yılı planlamasına alınan yollardan Sorgun Alcı köyü arası grup yolunda sıcak asfalt çalışmaları başladı.

Sorgun İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Sorgun Alcı köyü arasındaki grup yolunun trafik yoğunluğu en fazla olan karayolu olduğunu ifade ederek “Sorgun’u Atatürk Yolu üzerinden Kayseri’ye bağlayan bu yolda sıcak asfalt çalışmalarına başladık. Toplam uzunluğu 20 kilometre genişliği 7 metre olan ve ilçeyi Atatürk yoluna bağlayan Sorgun- Alcı köyü arasını bütümlü sıcak karışım (BSK) yaparak tamamlayacağız. 20 kilometre uzunluğundaki bu yolun, geçen yıl 15 kilometrelik bir kısmını sıcak asfalt kaplamıştık. Kalan 5 kilometrelik bölümünü de bu yıl yapıp, tamamlayacağız. Böylelikle bu grup yolunu Atatürk yoluna kadar sıcak asfalt kaplamış olacağız” dedi.

Kayhan, şu anda kontrollü bir şekilde trafik akışı sağlanan yolda, çalışmaların hafta sonu tamamlanacağını ve yolun tam olarak trafiğe açılacağını sözlerine ekledi.

Yozgat merkezde çalışmalar

Yozgat İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme birlikleri tarafından köylerin altyapılarının iyileştirilmesine yönelik başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Yozgat İl Genel Meclisi tarafından programa alınıp, İl Özel İdaresi tarafından yapım çalışmaları sürdürülen köy altyapıları ile köylerin yol sorunları giderilmeye çalışılıyor. Bu kapsamda Yozgat il merkezine bağlı Recepli, Bozlar, Buzağcıoğlu köyleri grup yolunda Sıcak Asfalt serim çalışmaları devam ediyor. Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, ‘’Devletimizin emrinde, Milletimizin hizmetinde, Yiğitler Şehri Yozgat için bütün ekibimizle gece gündüz çalışıyoruz Rabbim işlerimizi kolay eylesin’’ dedi. Yozgat İl Genel Meclisi tarafından programa alınan Çayıralan İlçesi Gülderesi-Karaazap Köyleri arası 1. kat Asfalt çalışmalarının da tamamlandığı kaydedildi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu