Başkan Yılmaz’dan, itfaiye personeline plaket

Ekleyen admin on Ağu 31st, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangın söndürme ve soğutma çalışmalarında görevlerini başarıyla tamamlayan belediyesi itfaiye ekiplerini plaketle ödüllendirdi.

Başkan Ferhat Yılmaz, Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangını nedeniyle yangın bölgesine hareket eden belediyesi ekibinden Bülent Aydoğan, Ferhat Özkan ve Mustafa Köse’ye, yangın söndürme çalışmalarında görevlerini başarıyla tamamlayıp ilçeye döndüklerini söyledi.

Başkan Yılmaz, plaket takdim töreninde şu açıklamalarda bulundu:

“Ülkemizin çeşitli noktalarında art arda çıkan orman yangınlarıyla birlikte Antalya’nın Manavgat ilçesinde de 28 Temmuz’da başlayan ormanının söndürme ve soğutma çalışmalarına destek olmak için belediyemizden üç itfaiye personelimizle birlikte bir adet de itfaiye aracımızı bölgeye gönderdik. Söndürme ve soğutma çalışmalarına katılan belediye itfaiye ekibimiz gece gündüz demeden canla başla çalışmışlardır. Yaklaşık 10 gün süren mücadelenin ardından Manavgat’ta orman yangınının kontrol altına alınmasıyla görevlerini başarıyla yerine getiren itfaiye ekiplerimiz de ilçemize geri dönmüşlerdir. Personelimizin, günlerce süren özverili çalışmaları ve emekleri bizim için çok kıymetlidir. Hayatları pahasına verdikleri mücadeleden ötürü kendilerini yürekten kutluyorum. Bu duygu ve düşünce ile yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken Türkiye genelinde çıkan orman yangınlarında verdikleri mücadele esnasında hayatını kaybeden orman yangını şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu