VALİ BEY

Ekleyen admin on Ağu 17th, 2021 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yaptığı işin erbabı olmak  başka, efsanesi olmak bambaşkadır… Efsane noktasına ulaşmak, dilden dile anlatılmak, geride yüzlerce eser bırakmak, “Ya ne iyi adamdı, tüyü bitmemiş yetimin hakkını korurdu. Önce devletim” derdi. Dedirtebilmek her kula nasip olmaz…

“Vali- hem ağladım, hem yazdım-Bey Saygı ÖZTÜRK Doğan Yayıncılık” Ara başlık da ki , “Hem ağladım, hem yazdım.” Nasıl ağlamasın ki, yazdığı ağabeysi Refik Arslan ÖZTÜRK… Böyle bir kardeşe dostları, arkadaşları ağlıyor. Kardeşinin hüngür hüngür ağlaması hiç kaçınılmazdır. Kitap da ki duygusallığı içine gömmüş, için için ağlamış ama kitabı tamamen objektif olarak yazmış. “Neyse o” derler ya aynen öyle… Eksiği var, bir kelime fazlası yok. Valiyken yaptığı bir yerin çimentolarını sabahın erken vaktin de sulayan, Şeyh Edebali Türbesi’nin onarımında çimento taşıyan bir Vali duydunuz mu? İşte o Vali Refik Arslan ÖZTÜRK’tür.

Vali bey kitabın da, bir idareci isterse neler yapar, fedakarlığın böylesine şapka çıkartılır daha neler neler…

Hani ya “duyda inanma” derler ya, siz okuduklarınızın hepsine “ vay vay helal olsun” diyeceksiniz. Makam arabasına binmeyen, toplantılara otobüsle giden, Vali’ye tanık olacaksınız. Yüce allahım öbür dünyada yaptıklarının mükafatını bahşedecektir. Nurlar içerisinde yat. Canım arkadaşım, can kardeşim. Seni anlatmak için sayfalar kifayetsiz kalır. Canım kardeşimiz Saygının yazdığı kitap malum olmuştur sana… Dile gelseydin çok eminim söyleyeceğin cümle şu olurdu : “Zahmet etmişsin eline sağlık, neden kendini yordun canım kardeşim.” İşte sen bu denli duygu yüklü bir insandın.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu