Musa Miyase Meriç Kur’an Kursu binası tamamlandı, kayıtlar başladı

Ekleyen admin on Tem 27th, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – 2020 Yılında Sorgun İlçe Müftülüğü’nün girişimleri ile Bedir Baba Mahallesinde inşaatına başlanan Musa Miyase Meriç Kur’an Kursu binası tamamlandı.

Sorgun İlçe Müftüsü Mustafa Kayış AA muhabirine yaptığı açıklamada, inşaatı tamamlanan kursun kısa bir süre sonra hizmete gireceğini belirterek “Yaklaşık bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan kurs binamızın yeri Musa ve Miyase Meriç tarafından bağışlandı. Binamız ise diğer hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yapıldı. Kursumuzda 4-6 yaş çocuklarımız eğitim alacaklar. Kreş gibi de düşünülebilir” dedi.

Kayış, kurs binasının ihata duvarının masraflarını hayırsever vatandaşların  üstlendiğini, yapım işini üstlenen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde görevli  usta öğretici Talip İlbaş’ın, Türk Kültür ve Medeniyetinin güzel örneklerini bahçe duvarına taşıdığını sözlerine eklerken, kayıtların başladığını belirtti.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu