Akdağmadeni Şairleri Antolojisi Gala Programı düzenlendi

Ekleyen admin on Tem 27th, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Akdağmadeni nüfusuna kayıtlı şairlerin içinde biyografisi ve şiirlerinin yer aldığı, Murat  Baha Erbil tarafından düzenlenen Akdağmadeni belediyesi tarafından desteklenen Akdağmadeni Şairleri Antolojisi’nin tanıtımı, düzenlene törenle gerçekleştirildi.

Programda; kitapları olan şairler; gala öncesi açtıkları standa kitaplarının tanıtımını yaptılar; okuyucularıyla buluşarak kitaplarını imzalamalarının ardından gün sonunda gala programı düzenlendi.

Kitapta yer alan şairlerin katıldığı programın açılış konuşmasını kitabı derleyen şair Murat Baha Erbil yaptı ve katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın’da katılan misafirlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk  duyduğunu dile getirerek, güzel temennilerde bulundu.

Programa katılan yerel sanatçılar söyledikleri bir birinden güzel eserlerle, katılımcıların neşeli vakit geçirmelerini sağladılar.

Program sonrasında kitabın hazırlanmasında ve tanıtımında emeği geçen herkese plaket takdim edildi, salep ikram edildi.

Akdağmadeni Kültür Merkezinde düzenlene törene; Akdağmadeni Kaymakamı İrem Baha Yağan, Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akpınar, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti yetkilileri, okul müdürleri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu