Araplı beldesinde fidan dikimi

Ekleyen admin on Nis 6th, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu girise bir yanit veya trackback birakabilirsin

Spread the love

YOZGAT - Sorgun’un Araplı beldesinde, belediye tarafından düzenlenen etkinlikte 5 bin fidan toprakla buluştu.

Araplı Belediye Başkanı Adem Ertuğrul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yaycılar mahallesi ve Araplı Büyükdere mevkiinde gerçekleştirilecek olan fidan dikimini, Araplı halkıyla birlikte yapacaklarını belirtti.

Fidan dikimine katılan tüm bayanlara Çanakkale turu düzenleyecekleri bilgisini veren Ertuğrul “Fidanlarımızı Kırklareli, Lüleburgaz ve Demirköy’den aldık. Fındık, ceviz, ıhlamur, çınar, dut ve hünnap çeşidinden oluşan 5 bin fidan beldemize geldi.

Araplı Büyükdere mevki ve Yaycılar mahallesi piknik alanında yapacağımız ağaçlandırma çalışmasını şölen havasında yapacağız. Fidan dikimine gelen bütün annelerimizi, ablalarımızı, Çanakkale turu ile ödüllendireceğiz. Tabii bu sözümüz pandemi sonrası için geçerlidir. Dinimizde de ağaç dikiminin önemini belirten ‘Kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz dikin.’ ‘Kim bir ağaç dikerse onun için ağaçtan hasıl olan ürün kadar Allah sevap yazar.’ ‘Her kim boş, kuru ve çorak bir araziyi ihya ederse bu amelinden dolayı Allah tarafından mükâfatlandırılır’ gibi güzel hadisler ve sözler vardır” dedi.

 

Yorum Yaz

*

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu