Öz bakım destek elemanı kursu

Ekleyen admin on Nis 6th, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu girise bir yanit veya trackback birakabilirsin

Spread the love

YOZGAT  – Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Devlet Hastanesi çalışanlarına yönelik açılan “Öz Bakıma Destek Elemanı Eğitimi Kursu” tamamlandı.

Kursun tamamlanması nedeniyle düzenlenen törende konuşan usta öğretici Şükran Caner, uygulamalı olarak gerçekleştirilen kursun amacına ulaştığını belirtti.

Kursun genel amacının hasta ve yaşlı bireylerin bakımını yapan bilinçli, hoş görülü, sabırlı, vicdanlı ve öz verili elemanlar yetiştirmek olduğunu vurgulayan Caner “Bu amaç doğrultusun da kursiyerlerimize verilen eğitim de: Hastaların bakımını yapmak, tedavisine yardımcı olmak, psikolojik destek vermek, olası kazalar ve düşmelerden korumak, kişisel bakım vermek, beslemek, bir yerden bir yere transferini sağlamak, hasta yaşlıya uygun oda ve yatak düzenini sağlamak, olası yatak yaralarına karşı korumak gerekli tedbirleri almak, boşaltım ihtiyaçlarını mahremiyete dikkat ederek hijyen kurallarını uygulamak. Etkili iletişim için de etik kurallara uygun çalışma konuların da, eğitimler önce teorik, sonra pratik uygulamalar yaptırılarak bilgileri pekiştirilmiştir. Kursiyerlerimiz uygulama etkinlikleri yaparken slaytlar video gösterimleri ile de konular desteklenmiştir. Uygulama sırasın da eğitmen olarak gözetimim altın da başarılı sunumlar yapmışlardır. Kurs sonunda yapılan yazılı sınavı da başarılı bir şekilde tamamlayarak kursu bitirmişlerdir” dedi.

Caner, kursu başarı ile bitiren kursiyerlerin daha sonra Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nden sertifikalarını alabileceklerini sözlerine ekledi.

 

Yorum Yaz

*

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu