6 PROJEYE ONAY

Ekleyen admin on Nis 6th, 2021 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu girise bir yanit veya trackback birakabilirsin

Spread the love

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Mali Destek Programı proje başvurularının sonuçları açıklandı. Yozgat, Kayseri ve Sivas illerinden gönderilen projelerden 30’ununa mali kaynak verilmesi uygun bulundu.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), 2020 yılı Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi mali destek programı proje başvuru sonuçlarını ilan etti. Buna göre, Yozgat, Kayseri ve Sivas illerinden yapılan proje başvurularından 30’una onay verildi.

Yozgat’tan sunulan 6 proje mali destek almaya hak kazandı.

ORAN tarafından 16 Kasım 2020 tarihinde ilan edilen Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Mali Destek Programı için Kayseri, Sivas ve Yozgat’tan Ajansa sunulan projelerin değerlendirme süreci, ilgili kanun hükümleri uyarınca gerçekleştirilerek sonuçlandırıldı.

Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Mali Destek Programı kapsamında Kayseri, Sivas ve Yozgat’tan Ajansa sunulan, değerlendirme sonucunda mali destek almaya hak kazanan Asil Proje Listesi, Ajans Yönetim Kurulu’nun 30 Mart 2021 tarihinde ORAN Yönetim Kurulu Dönem Başkanı, Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında yapılan toplantıda onaylandı.

Mali destek almaya hak kazanan başvuru sahiplerine resmi yazı ile bildirim yapılacağı, Asil Liste’de yer alan başvuru sahiplerinin Ajans ile yapılacak sözleşmelere ve proje uygulama takvimine ilişkin süreci Ajans internet sitesinden (www.oran.org.tr) takip etmeleri istendi.

2020 Yılı Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Mali Destek Programı’nda destek almaya hak kazanan projelere 30 projeden 6’sı Yozgat’ta uygulanacak. Akdağmadeni Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Tıbbi Aromatik bitkiler paketleme tesisi’ ile Aydıncık Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü’nün ‘Aydıncık tarım makineleri ile kalkınıyor’ adlı projesi onaylandı.

Sarıkaya Sınırlı Sorumlu Ilısu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ‘Sarıkaya’da silaj üretiminin ve ticaretimin geliştirilmesi’ projesi, Şefaatli Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin ‘Şefaatli kazı Oran’la yetişiyor’ adlı projesi, Yozgat Belediyesi’nin ‘Yozgat modern kesimhane’ projesi ve Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün ‘Yozgat süt toplama’ projesi mali destek almaya hak kazandı.

 

Yorum Yaz

*

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu