Kar yağışı çiftçiyi sevindirdi

Ekleyen admin on Şub 23rd, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Tüm yurt genelinde olduğu gibi Sorgun’da da dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar devam eden yoğun kar yağışı çiftçiyi sevindirdi.

Sorgun Çiftçi Malları Koruma Derneği Başkanı Rıfat Yiğit, şehir içerisinde 5santimetre olan kar kalınlığının arazide 25-30 santimetreye ulaştığını ve bunun ekili alanlar için sevindirici olduğunu belirtti.

Yiğit, doğanın karla örtülmesinin ayrı bir güzellik yarattığını da vurgulayarak “Oldukça kurak geçen günlerin ardından bu kar yağışı çok iyi oldu. Kar toprağın yorganıdır. Ne kadar çok yağarsa toprak altındaki tohumlar o derece gür çıkar. Ayrıca kar yağışı yer altı suları içinde çok yararlıdır. Kuruyan çeşmeler, göletler yeniden hayat bulur. İnşallah bu hafta sonuna kadar bu yağışlar devam eder.” dedi.

Sorgun esnaflarından Mehmet Koçak’ta her ne kadar olumsuz hava şartlarının işlerini olumsuz etkilese de, kar yağışının çok sevindirici olduğunu ifade etti.

Diğer yandan karın tadını en çok çocuklar çıkarttı. Okulların tatil olmasından da yararlanan çocuklar kartopu oynadı, kardan adam yaptı.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu