Sorgun HEM’den yaşlılara evde berber hizmeti

Ekleyen admin on Şub 23rd, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Halk Eğitimi Müdürlüğü ekipleri, evden çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşlara berber hizmeti sunuyor.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, pandemi nedeniyle özellikle yaşlı kesimin büyük bir bölümünün evden çıkma olanağı bulamadığını ve bu nedenle berbere gidemediklerini belirtti.

Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde HEM olarak, bu hizmeti yaşlı vatandaşlarımızın ayağına götürmeye başladıklarını ifade eden Kaya “Bizleri arayarak berber hizmeti isteyen hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza bu hizmeti ücretsiz vermeye başladık. Usta öğreticimiz Talip İlbaş öncülüğünde verdiğimiz hizmet ile büyüklerimizin yaşamlarını huzurlu ve sağlıklı idame ettirmelerini amaçlıyoruz. Bunun için üzerimize düşeni yaparak taleplerini karşılıyoruz” dedi.

Kaya, bu hizmetin bir süresi olmadığını, 3 ay 5 ay ne zamana kadar talep olursa, hizmet vermeye devam edeceklerinin altını çizerek, önümüzdeki günlerde köy okullarını ziyaret ederek öğrencilere de ücretsiz berber hizmeti vereceklerini sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu