Öğrencilerinin evlerine kitap ve test servisi

Ekleyen admin on Şub 17th, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesi Yeniyer beldesinde bulunan Ahmetfakılı ortaokulu öğretmenleri okulların kapalı olduğu pandemi ve tatil döneminde kapı kapı dolaşıp kitap ve test dağıtımı yaptılar.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, öğretmenleri bu özverili çalışmalarından dolayı kutlayarak “Bu zor şartlarda sınavlara hazırlanan öğrencilerimize karınca kadarınca destek olmaya çalışan öğretmen arkadaşlarımız, çevrelerinden temin ettikleri kitap ve testleri öğrencilerimizin evlerine kadar götürüp kendilerine teslim etmişler. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Murat Güngör de öğretmen Hakan Özbay ile birlikte Türkiye genelinde tanıdıkları şahıslar ve kurumlarla iletişime geçtiklerini ve görüştükleri herkesin kendilerine bu konuda hediye kitap ve test gönderdiğini belirtti.

Öğrencilerin bu ortamda internet üzerinden sınavlara hazırlandıklarını, interneti olmayan öğrencilerin sıkıntı yaşadığını dile getiren Güngör “Sınavlara hazırlanan öğrencilerimize ODTÜ Grubu, Pazarören Mezunları Grubu, Hakimler ve öğretmenlerden 100 adet kitap seti 50 civarında test seti hediye ettiler” dedi.

Güngör, hediye kitapların içinde ilkokullar için roman ve hikaye setlerinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu