Böyükata’dan yurtdışına seminer

Ekleyen admin on Şub 17th, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Türkmenistan ve Kazakistan’da görevli öğretmen ve okutmanlara yönelik olarak, ‘Öğrenci Merkezli Proje Faaliyetlerinde Süreç Yönetimi’ konularında çevrim içi seminer verdi.

Seminere çevrim içi katılan ve açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış ilişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, 2021 yılında da proje tabanlı yoğun faaliyetlerinin olacağını ve ‘Öğrenci Merkezli Proje Faaliyetlerinde Süreç Yönetimi’ seminerinin yapılacak çalışmalara katkı sağlayacağını ifade etti.

Seminer, Aşkabat Eğitim Müşavirliği ve Nur-Sultan Eğitim Müşavirliği ile Almatı Eğitim Ataşeliği görevlileri ile proje konularına ilgi duyan öğretmenlerle gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, proje döngüsü yönetimi, proje tabanlı çalışmalar, proje tasarım teknikleri, projelerde kalite unsurları ile ilgili bilgiler paylaştı.

Böyükata kendi bilgi ve birikimleri ışığında eğitime ilişkin görüşlerini de aktardı. Prof. Dr. Mustafa Böyükata, erken yaşta bilim okuryazarlığı becerileri kazandırmanın önemine değinerek; eğitim faaliyetlerinde öğrencilerin aktif katılım sağlayacağı proje tabanlı etkinliklere yer verilmesi gerektiğini vurguladı.

Katılımcıların yaptığı değerlendirmelerde, Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın nitelikli ve iyi hazırlanılmış bir sunum yaptığı, etkili bir yaklaşım ortaya koyduğu belirtildi. Dinleyiciler ile etkileşimli bir yol tercih ederek, katılımcılara sorular sormasının dikkatleri toplamada etkili olduğu ve gurubu dinç tuttuğu, böylece kavramları daha kalıcı ve güçlü öğrenmeyi sağladığı söylendi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu