Yüz yüze eğitim bugün başladı ama Ahmetfakılı ve Araplı da okullar Açılmadan kapandılar

Ekleyen admin on Şub 17th, 2021 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

İlçemize bağlı Yozgat’ın Sorgun ilçesinde 2 beldedeki okullarda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarından dolayı yüz yüze eğitim 1 Marta ertelendi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, AA muhabirine, Yeniyer beldesi Ahmetfıkalı Mahallesi ile Araplı beldesinde bazı vatandaşların Kovid-19 testinin pozitif çıktığını belirterek, “Kovid-19 hastası ve temaslılardan dolayı Ahmetfakılı ilk ve ortaokulu ile Araplı beldesinde Hacı İbrahim Şimşek İlkokulu ve Araplı İmam Hatip Ortaokulu’nun yüz yüze eğitime açılması 1 Mart’a ertelendi. Bu okullarımızdaki öğrencilerimizin eğitimi uzaktan sürecek.” dedi.

VELİLER VE ÖĞRETMENLER BİRLİKTE EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLAMIŞLARDI

Diğer yandan ilçemize 25 kilometre uzaklıktaki Yeniyer beldesinin Ahmetfakılı mahallesinde bulunan 9 derslikli ilk ve ortaokulu idareciler, öğretmenler, hizmetli ile veliler, harekete geçerek okulu eğitim öğretime birlikte hazırladılar.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında verilen aranın ardından öğrencilerin rahat ortamda eğitim öğretim görmesi için bir araya gelen okul müdürü Murat Güngör, öğretmenler, hizmetli, ve öğrenci velileri, sınıf ve koridorları temizleyip, cam ve sıraları sildi.

Bazı veriler ve öğretmenler de okul bahçesinde çevre düzenlemesi yaparak sosyal mesafe alanlarını belirledi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, gazetemiz muhabirine, ilçede 19 müstakil köy okulu 4 birleştirilmiş sınıfta 2 bin 44 öğrenciyle eğitime hazırız olduklarını belirterek, “15 Şubat’ta köy okullarının yüz yüze eğitime başladı. Okullarımızda dezenfekte çalışması yapıldı. Biz de okullarımızı kontrol ettik. Hijyen konusunda bir sıkıntımız bulunmuyor.  Ben bu eğitim öğd-retim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

113 ÖĞRENCİ EĞİTİM ÖĞRETİM GÖRÜYOR

Ahmetfakılı İlkokulu Müdürü Murat Güngör de okullarının taşıma merkezi bir okul olduğunu belirterek  67 erkek, 46 kız öğrencimiz olmak üzere 113 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti.

Güngör, dünden itibaren köy okullarının yüz yüze eğitime başladığını ifade ederek, “Okulumuz velilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer personellerimizle eğitim öğretime hazırlandı. Okulumuzda normalde sürekli temizlik yapılıyordu.  Bakanımızın talimatıyla birlikte okullarımız açılmadan öğretmen ve velilerimizle genel bir temizlik yaptık. Bütün işaretlemeler tekrar yapıldı. Okulumuz eğitim öğretime hazır hale getirildi” diye konuştu.

Öğrencilerin öğretmenlerini, okulunu çok özlediğini dile getiren Güngör, “Öğretmenlerimiz de öğrencilerini özlemişti. Okul öğrenci olmayınca bizim için bir hiçtir.” ifadelerini kullandı.

Öğrenci velilerinden Figen Çağlayan ise okulların yüz yüze eğitime başlamasından dolayı çok mutlu olduklarını aktardı.

Çağlayan, şunları kaydetti:

“Çok şükür okullarımız açılıyor, çocuklarımız daha iyi bir eğitim görecek. Evde uzaktan eğitim görseler de yüz yüze eğitimi tutmaz. Çocuklar evde sıkıldı, öğretmen ve arkadaşlarını özlediler. Şimdi birbirlerine kavuştular. Biz de çocuklarımızın okulu açılmadan son dokunuşlarını yaptık. Okulumuz temizdi ama yine de gözden geçirdik, camları sildik, sıraları sildik, son dokunuşları yaptık.”

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu