Evde bakım hizmeti destek ödemeleri artırıldı

Ekleyen admin on Oca 19th, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti’nden (SED), engeli evde bakım hizmeti ödemeleri için yapılan destek miktarlarını artırıldı.

Bakanlığımız tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların diğer bireylerle aynı düzeyde yaşamlarınısürdürmeleri için yapmış olduğu destek ödeme tutarları 2021 yılı itibariyle artırıldı.

İl Müdürlüğü olarak “Koronavirüsle mücadele ettiğimiz şu günlerde, aile bütünlüğü kalmamış ailelerin ve engelli bireylerin hak temelli hizmet anlayışı ile sosyal yardımlardan faydalanabilmeleri için çalışmaya devam ediyoruz.

SED Ödemelerinde Her Bir Çocuk İçin 1.161 TL’ye Yükseltildi

2020 yılında aile bütünlüğü kalmayan 1035 çocuğun kişisel, ruhsal gelişimleri ile akademik başarılarını takip ettik. Bu ailelerin diğer ailelerle aynı düzeyde yaşam sürdürmeleri için aylık  yapmış olduğumuz 1.040 TL ücret 1.161 TL’ye çıkartıldı.

SED kapsamında 2020 yılı sonu itibari ile 12.3 milyon TL ödeme yaparak  çocukların yaşam düzeylerini yükseltmeye çalıştık.

Evde Bakım Aylıkları 1.657 TL’ye Yükseldi

Kurum bakımını kabul etmeyen aile yanında evde bakımları sağlanan 3847 vatandaşımıza 2020 yılı içerisinde“Evde Bakım Yardımı” hizmeti olarak 70 milyon TL ödeme yaparak engellinin bakım kalitesinin yükseltilmesini sağladık.

2020 yılında aylık 1544 TL ödenen evde bakım yardımı 2021 yılı ilk altı aylık dönemi için 1.657 TL’ye yükseltildi. Sosyal yardımlarla aileleri desteklemeye devam edeceğiz.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu