TAPUDA 65 YAŞINI GEÇEN HERKESTEN RAPOR İSTENMİYOR

Ekleyen admin on Oca 19th, 2021 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

65 yaş ve üzeri vatandaşların tapu müdürlüğünde işlem yaptırmaları halinde sağlık raporu alma zorunlulukları yok.

Tapuya başvuran 65 yaş ve üzeri kişilerin sağlık raporu alma zorunluluğu artık yok. Buna göre 65 yaşını dolduran yurttaşlar, tapudaki iş ve işlemlerini sağlık raporu zorunluluğu olmadan da yapabilecek.

Saraykent İlçesi Tapu Müdürü Özdemir Kılınç “65 yaş ve üzeri vatandaşların tapu müdürlüğünde işlem yaptırmaları halinde sağlık raporu alma zorunluluklarının olmadığını” belirtti.

Kılınç “Tapuda işlem yaptıran tarafların isterler ise kendilerinin de sağlık raporu alabileceklerini” vurgulayarak “ Ancak yaş durumuna bakılmaksızın davranışları ile, konuşması ve sorulara verilen cevaplardan kişinin tasarruf ehliyetinin olup olmadığı hususunda tapu çalışanlarınca tereddüt oluşması halinde sağlık raporu istenir. Kişinin yaşının önemi yoktur. 25 yaşında bir kişi için veya 70 yaşında bir kişi içinde sağlık raporu istenir. “ dedi.

Kılınç bu konuda şu açıklamayı yaptı:” İşlem yaptıran taraflar isterler ise kendileri de sağlık raporu alabilirler. Kişi yapmış olduğu işlem için mirasçıları veya taraflardan biri daha sonra bu kişi yaşlıydı, sağlığı yerinde değildi gibi nedenler ile dava açıp işlemi bozdurabilirler gibi kaygı taşıyorlar ise işlem yapıldığı gün kendi talepleri ile sağlık raporu alabilirler. Sağlık rapor devlet hastanesinden veya özel hastaneden veya aile hekimlerinden alınabilir. Bu kurumlar isterlerse heyet raporuna yönlendirebilirler.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu