Köy yolları asfalt çalışmaları tamamlandı

Ekleyen admin on Ara 1st, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun ilçesine bağlı köy yollarında Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) ve  asfalt satıh kaplama çalışmaları tamamlandı.

Sorgun İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2020 yılı içerisinde 2. kat satıh kaplama yapılacak yol miktarının 36 kilometre olarak belirlendiği bilgisini vererek “Geçtiğimiz yıl 1. Kat kaplaması yapılan yollar ile bozulmaya yüz tutmuş yolların kaplamalarıyapıldı. Kaplama yapılan köyler: Ağcın- Taşpınar- İsafakılı köyleri başta olmak üzere Belencumafakılı, Tuzlacık, Çaferli, Tiftik, Osmaniye, Muğallı, Çakırhacılı , Kayakışla-KüçükEynelli yolu olmak üzere 36 km lik yol kaplamaları yapılarak trafiğe açıldı.

Ayrıca, birinci kat yapılması planlanan Belencumafakılı- Bogazcumafakılı arası ve Karabalı köy yolları olmak üzere toplam 5,5 kilometre olarak yapıldı ve kullanıma açıldı” dedi.

Kayhan, önceki yıllarda yapımına başlanan ve her yıl devam eden yollardaki çalışmaların da sürdüğünü ifade ederek “İlçenin  trafik açısından en yoğun yolu konumunda olan ve Sorgun ilçesini Atatürk yoluna bağlayan Şahmuratlı – Alcı yol güzergahındaki çalış yaklaşık 4 kilometrelik  BSK (bitümlü sıcak karışım)  karayolları standartlarında yapılarak trafiğe açıldı. Bunun tamamlanmasıyla birlikte Sorgun’dan  Çakırhacılı köyüne kadar olan gurup yolu da, karayolları standartlarında alt yapılarıyla birlikte tamamlanıp trafiğe açılmış oldu” diye konuştu.

Kayhan, Sorgun ilçesi köy yolları için 2020 yılına ait ödenek miktarı yaklaşık 3 milyon 500 bin lira olarak belirlendiğini, kurum  olarak amaçlarının, köylerde yaşayan vatandaşların daha rahat, daha güvenli bir şekilde ilçe ile köy arasında geliş gidişlerini sağlamak, köy halkının yaşam kalitesini yükseltmek ve köy-kent arasındaki farklılığı ortadan kaldırarak köylerden göçü engellemek olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu