Nazmiye Taşdemir Kur’an kursu eğitime başladı

Ekleyen admin on Ara 1st, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Veysel Karani Camii ve Erkek Yatılı Kur’an Kursu Derneği tarafından yaptırılan ve Camii Müştemilatında bulunan Nazmiye Taşdemir Kur’an Kursu, yapımının tamamlanmasının ardından Sorgun Müftülüğü’ne devredilerek eğitim öğretime başladı..

Sorgun İlçe Müftüsü Mustafa Kayış, Nazmiye Taşdemir Kur’an Kursu, Veysel Karani Camii ve Erkek Yatılı Kur’an Kursu Derneği tarafından hafızlık Kur’an Kursu düşüncesi ile inşa edildiği bilgisini vererek “Sorgun’da iki Hafızlık Kız Kur’an Kursu, bir de Hafızlık Erkek Kur’an Kursumuz bulunmaktadır. Dernek yöneticilerine Sorgun’da hafızlık Kurslarımızın yeterli olduğunu ama 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarına ihtiyacımız olduğunu belirttik ve bu kursumuzu 4-6 yaş grubu Kur’an Kursuna çevirdik.

4-6 yaş grubu Kur’an kursları, Diyanet İşleri Başkanlığımızın üzerinde hassasiyetle durduğu önemli projelerden biridir. Bizler inanıyor ve biliyoruz ki çocuklarımız bizim geleceğimiz ve istikbalimizdir. Çocuklarımıza yapacağımız her yatırım ailemize, kendimize, memleketimize ve geleceğimize yaptığımız bir yatırımdır. Bizler de Sorgun Müftülüğü olarak 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarına çok önem veriyoruz.

Kur’an Kursumuzun çevre düzenlemesini Sorgun Belediyesi’ne yaptırdık. Türkiye Diyanet Vakfı Sorgun Şubemiz öncülüğünde Kur’an Kursumuzun avlusuna kamelya ve çocuk parkı yaptırdık” dedi.

Toplam 70 öğrencisi bulunan kursun içerisini yedi sınıf, dört oyun odası, iki hikaye odası, bir mutfak, bir yönetici odası ve bir de öğreticiler odası olarak düzenlediklerini ifade eden Kayış “Her sınıfa birer televizyon, 4-6 yaşa uygun masa ve sandalyeler, çocuk dolapları, elbise askılıkları aldık. Oyun odalarını oyuncaklarla doldurduk. Mutfağa mutfak dolabı yaptırdık, buzdolabı, set üstü gibi malzemeler aldık.

Çocuklarımızın sağlığı için kalorifer peteklerini petek koruma ile kapattırdık, tabanları ve merdivenleri eba (yumuşak) taban ile kaplattırdık, merdiven korkulukları yaptırdık, pencerelere perde taktırdık ve böylece Kur’an Kursumuzu bu seneki eğitim-öğretim yılına yetiştirdik.

Kursumuzun toplam kapasitesi 105 kişidir ve sınıflarımız 15 kişi olacak şekilde yapılmıştır ama şu anda pandemiden dolayı kursumuzda 70 öğrencimiz bulunmakta ve her sınıfımızda da 10 öğrencimiz eğitim almaktadır” diye konuştu. (SEMA ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu