İstanbullu efeleri puansız gönderdik

Ekleyen admin on Ara 1st, 2020 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Sorgun Belediyespor, hafta sonu evinde karşılaştığı 18. Hafta karşılaşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u puansız gönderdi.

Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk setine iyi başlayan konuk ekip İBB 4-2 öne geçti. Bu dakikadan sonra toparlanan takımımız Sorgun Belediyespor üst üste aldığı üç sayı ile durumu 5-4 yaparak bu kez öne geçen taraf oldu.

İyi oyununu sürdüren Sorgun Belediyespor bu setin teknik molasına da 4 sayı farkla 12-8 önde girdi.

Sorgun Belediyespor mola sonrası aradaki sayı farkını daha da açıp durumu 14-9 yapınca İBB teknik heyeti ilk molasını almak zorunda kaldı.

Mola sonrası toparlanan İstanbul temsilcisi üst üste aldığı sayılarla aradaki sayı farkını 3 e kadar düşürüp durumu 21-18 e getirince bu kez Sorgun Belediyespor mola aldı.

Bu kez de moladan takımımız sayılarla döndü ve farkı tekrar 5 sayıya kadar çıkarıp durumu 23-18  e getirince İBB bir kez daha mola alarak Sorgun Belediyespor’un seri yakalamasını durdurarak durumu 24-21 yapsa da bu seti 25-21 alan taraf Sorgun Belediyespor oldu.

Maçın ikinci seti oldukça çekişmeli başladı.

Set başları karşılıklı sayılarla geçti ancak bu setin teknik molasına 12-10 yine biz önde girdik.  Teknik mola sonrası maç yine karşılıklı sayılarla geçti ve bir arak İBB si 19-18 öne geçince takımımız mola aldı. Mola sonrası tekrar eşitliği yakaladık ancak uzatmaya giden bu seti 24-26 kazanmasını bildi.

Maçın üçüncü setine çok üstün başladık ve teknik molaya 12-7 önde girdik. Mola sonrası oyuna daha fazla ağırlığımızı koyunca bir ara sayı farkını 9’a kadar çıkararak durum 19-10 yaptık. İBB teknik ekibinin molaları ve oyuncu değişimleri takımımızın hızını kesemeyince bu seti de 25-19 kazanan taraf biz olduk ve setlerde 2-1 öne geçtik.

Maçın son setine bu kez konak ekip İBB iyi başladı ve teknik molaya 9-12 üstün girdi. Teknik mola sonrası üstünlüğünü sürdüren İBB sayı farkının kapanmasına izin vermeyince 13-16 da Sorgun Belediyespor bu setin ilk molasını almış oldu. Mola sonrası toparlanan ekibimiz konuk ekibi yakaladı ve durumu 17-17 yapınca İBB mola aldı. Karşılıklı olarak bir konuk ekibin, bir bizim öne geçtiğimiz sette son sözü biz söyledik ve maçı da 3-1 kazanarak üç puanın sahibi olduk.

Sorgun Belediyespor almış olduğu üç puanla puanını 15’e çıkarıp puan cetvelinde de 11’inci sıraya yükseldi.

Salon: Sorgun

Hakemler: Erhan Alparslan, Bilal Çağlar

Sorgun Belediyespor: Samet Ahmet Baltacı, Cepeda, Cirovic, Selim Demir, Pavlovic, Murat Palavar (Mesut Akman, Yiğit Yıldız, Umut Demir, Burhan Zorluer, Rahmi Çağlar Aksoy, Kadir Gürkan Uz)

İBB:Abdulsamet Yalçın, Oğuzhan Doğruluk, Özkan Hayırlı, Rıfat Erden Çelikel, Emir Kaan Öztürk, Serhat Coşkun (Beytullah Hatipoğlu, Emre Berat Fırat, Demirhan Durul, Baturay Serciler)

Setler: 25-21, 24-26, 25-19, 25-23

Süre: 114 (28, 32, 25, 29)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu