Bahadın Yaşlanma Vakfı yaşlılarına sahip çıkıyor

Ekleyen admin on Ara 1st, 2020 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde kurulan Bahadın Yaşlanma Vakfı hem Bahadınlı, hem de çevredeki yaşlıların barınma, sağlık, yemek ve temizlik gibi her türlü ihtiyacını karşılayıp yaşlılıklarında rahat etmelerini sağlıyor.

Atıl durumda bulunan okul atölyesi onarılarak İkinci Bahar Yaşam Merkezi haline dönüştürülen vakıfta, beldedeki yaşlıların ihtiyaçlarının karşılandığını ifade eden Vakıf Genel Müdürü Dilaver Özcan, Bahadın nüfusunun önemli kısmının Avrupa ülkeleri ve Ankara’da yaşadığını ancak yaşlıların beldede kaldığını ifade ederek, iş insanlarınca desteklenen vakıf aracılığıyla, ihtiyaç sahibi yaşlılara merkezde veya evlerinde sağlık, temizlik, yemek hizmeti verdiklerini söyledi.

Beldedeki yaşlıların ekonomik sorunları olmamasına rağmen bakımlarında ciddi problemlerin bulunduğunu belirten Özcan, “Bu sorunları nasıl çözeriz diye düşündük. Avrupa ve Ankara’da çeşitli toplantılar yaptık ve 2019′da Bahadın Yaşlanma Vakfını kurduk. Vakıf kurucularımız da Avrupa ve Ankara’daki iş adamlarımız oldu.” dedi.

Özcan, vakıf aracılığıyla sahip çıktıkları yaşlıların her türlü sorunlarını çözmeye çalıştıklarını anlatarak, “Yaşlılarımız bu ilgiyi hak ediyor. Atasına bakma kültürü üzerine kuruluyuz ve onlara elimizden geldiğince bakmaya çalışıyoruz. Konseptimiz aktif yaşlanma ve mutlu yaşlılık. 55 yaş üzerinden başlayıp kendine yetemeyen yaşlıların merkezde, kendine yetenlerin de evde bakım hizmetiyle yaşamlarını sağlıklı ve mutlu sürdürmeleri için çalışıyoruz.” dedi.  (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu