Minik öğrencilerden engelli vatandaşa destek

Ekleyen admin on Kas 24th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Ertuğrul Gazi ilkokulu 4-B sınıfı öğrencileri 125 bin adet mavi kapak toplayıp, bu kapaklar ile alacakları tekerlekli sandalyeyi  engelli vatandaşa hediye edecek.

Ertuğrul gazi ilkokulu 4-B sınıfı öğretmeni Ali Aydoğan,öğrencileri ve velileriyle birlikte,  4 ay gibi bir sürede topladıkları 125 bin adet mavi kapak ile tekerlekli sandalye alacaklar ve bu sandalyeyi, engelli Halil Durmaz’a hediye edecekler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, öğrencileri ve öğretmenlerini bu duyarlılıklarından dolmayı kutladığını, öğrencilerin bu davranışı ile bir yandan çevre bilincini geliştirirken, bir yandan da engelli bir vatandaşı sevindireceklerini belirtti.

Sınıf öğretmeni İbrahim Aydoğan da 3,5 ay gibi kısa bir sürede toplanan 125 bin adet mavi kapağı, Omurilik Felçlileri Derneği Genel Merkezine göndereceklerini ifade ederek “Kampanyamızı Ağustos ayı başında başlattık ve dün itibarıyla sona erdi. Bu sürede toplanan kapaklarla öğrencilerimizden birisinin dayısı olan engelli Halil Durmaz a tekerlekli sandalye temin edeceğiz. Böylelikle bu kardeşimizin hayatının bir nebze olsun kolaylaşmasına yardımcı olacağız” dedi.

Aydoğan, başlattıkları kampanyanın esnaf tarafından da destek gördüğünü ve kampanyada en çok kapak toplayan  Melek Sena Yıldırım’a Murat İletişim firması akıllı saat, erkeklerden en çok kapak toplayan Muhammed Buğra Kaplan’a da Şahbazlar Otomotiv isimli firmanın teleskop hediye ettiğini sözlerine ekledi.

Sınıf öğretmeni Ali Aydoğan bu süreçte kendilerine destek olan tüm öğrenci ve velilerine teşekkür etti.

VALİ POLAT TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Diğer yandan Yozgat Valisi Ziya Polat, başarılı çalışmalara imza atan Ali Aydoğan’ı bu çalışmalarından dolayı ‘Başarı Belgesi’ ile ödüllendirdi.

Yozgat Valisi Ziya Polat tarafından gönderilen ‘Başarı Belgesi’ Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Coşkun Bölükbaşı tarafından takdim edildi. Bölükbaşı, ‘’Kıymetli öğretmenimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder, başarının devamını diliyorum’’ dedi. (SEMA ÖZMEN)

 

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu