Keven’den araç muayene ücretlerinin düşürülmesi için önerge

Ekleyen admin on Kas 24th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında verilen hizmetin yeniden planlanması gerektiğini söyledi. Araç muayene ücretleri ile verilen hizmetin orantılı olmadığını söyleyen Keven, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na yanıtlaması için bir soru önergesi verdi.

“TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında hususi araçlar iki yılda bir, diğer yolcu ve yük taşıyan araçlar ile ticari araçlar yılda bir periyodik muayene yaptırmaktadırlar. Bu yıl otomobil, minibüs, kamyonet gibi araçlarda 342,20 TL ve otobüs kamyon gibi araçlarda 462,56 TL ücret tahsil ediliyor. İlave bir de egzoz muayene ücreti alınıyor. Ortalama 15 dakika süren ve tamir, malzeme gibi hiçbir gideri olmayan bu muayene hizmetinden alınan yüksek ücretlerin kamuoyunda yol açtığı şikâyetler uzun zamandır gündemdedir. Bu şikâyetleri giderecek herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Konuyu bakana verdiğim bir soru önergesiyle ilettim. TÜVTÜRK konusunun sağlıklı bir sonuca erdirilmesi şart. Araç muayene ücretlerinde indirime gidilmeli. Alınan gecikme faizi reel faiz oranlarına indirilmeli.” diye konuştu. (ALPASLAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu