Veterinerlik Fakültesi kendinden söz ettirmeye başladı

Ekleyen admin on Kas 17th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat Bozok Üniversitesi bünyesinde geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde 61 öğrenci ile Sorgun ilçesinde eğitim öğretim hayatına başlayan Veteriner Fakültesi kısa sürede kendisinden söz ettirmeye başlarken, yeni projelerini de önümüzdeki süreçte hayata geçirmek için çalışma ve hazırlıklarını sürdürüyor.

Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Gönülalan, pandemi nedeniyle bu yıl birinci sınıflara kayıt yaptıran öğrenci sayısının 35 olduğunu belirterek, eğitimlerin tüm üniversitelerde olduğu gibi Yozgat veteriner Fakültesi’nde uzaktan eğitim yöntemiyle devam ettiğini bildirdi.

Dekan Gönülalan, Yozgat Veteriner Fakültesi’nde Türkiye’nin alanında uzman olan akademisyenlerin görev yaparak, eğitim verdiklerinin altını çizerek, okuldan pratisyen olarak mezun olacak öğrencilerin tam donanımlı, her alanda eğitimli, bilgili hekimler olarak göreve başlayacakların, isteyenlerin ise daha sonra uzmanlık eğitimlerine devam edebileceklerini anlattı.

Gönülalan, ‘’Yozgat Bozok Üniversitesi Veteriner hekimleri alana çıktığında adından daha çok bahsettirecek, Türkiye’de veteriner hekim eğitimi noktasında en üst düzeyde olduğunu da alanda çalışacak öğrencileriyle gösterecektir’’ dedi.

HAYVAN HASTANESİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Gönülalan, fakülte bünyesinde Hayvan Hastanesi açılması noktasında hazırlıklara başladıklarını da bildirdi.

Gönülalan, ‘’Daha önce Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak kullanılan binanın alt katında Hayvan Hastanesi kuruluşu öngörülmektedir. Hastanede, fakülte öğrencilerimiz deneysel araştırmalar, uygulamalar yapacaklar. Öğrencilerimiz daha deneyimli olarak mesleğe başlayacaklardır’’ diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu