Külhüyük köyünde Ata’ya saygı yürüyüşü

Ekleyen admin on Kas 17th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Her yıl 10-16 Kasım tarihleri arasında kutlanan Atatürk Haftası dolayısıyla, Sorgun’a bağlı Külhüyük köyünde ‘Ata’ya Saygı Yürüyüşü’ düzenlendi.

Öğretmenleri Betül Coşkun önderliğinde Şehit Sait Özbek ortaokulu öğrencileri, ellerinde Türk Bayrakları ile Külhüyük köyü yakınlarında bulunan Höyük’e kadar Ata’ya saygı yürüyüşü’ yaptılar.

Okul Müdürü Emre Özkuşçu öğrencilerin, Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenledikleri yürüyüş ile Ata’ya olan saygı ve sevgilerini gösterdiklerini ifade ederek “Öğrencilerimizle birlikte okulumuzdan Höyük tepesine kadar yürüdük. Bu etkinlikle Atamıza olan şükranlarımızı anlatmaya çalıştık. Bizler Ulu Önder Atatürk ile ilgili neler yapsak ta az. Atamızın ruhu şad olsun,  ne mutlu ki biz onun açtığı yolda ilerliyoruz ve ilerlemeye de devam edeceğiz. Onun istediği muhasır medeniyetler seviyesine hep birlikte çıkacağız” dedi. (SEMA ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu