Altekma’yı eli boş gönderdik.

Ekleyen admin on Kas 17th, 2020 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT  – AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Yozgat temsilcisi Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı, evinde karşılaştığı İzmir temsilcisi Altekma Voleybol takımını 3-1 yenerek, evine puansız gönderdi.

Maçın ilk seti karşılıklı sayılarla başladı. Bir ara Altekma takımı 3 sayı ileri geçerek durumu 6-9 yapsa da toparlanan Sorgun Belediyespor farkı kapattı ve ilk teknik molaya 12-11 önde giren taraf oldu.

Moladan sayılarla dönen Sorgun Belediyespor aradaki sayı farkını üçe çıkarıp durumu 18-15 yapınca Altekma takımı maçtaki ilk teknik molasını almak zorunda kaldı.

Teknik mola sonrasında da bu üç sayılık farkı koruyan takımımız Sorgun Belediyespor set sonuna 23-20 önde girince Altekma setteki ikinci molasını da almak zorunda kaldı.

Moladan bu kez iyi dönen İzmir temsilcisi oldu ve aradaki farkı 1 sayıya düşürerek durumu 23-22 ye getirince bu kez biz mola aldık.  Mola sonrası 4 kez set sayısı atan Sorgun Belediyespor bir türlü istediği sayıyı alamayınca üst üste iki sayı alan Altekma bu seti 31-29 kazanaraka maçta 1-0 öne geçti.

Maçın ikinci setine Sorgun Belediyespor 4-1 lik bir sayı farkı ile girdi. Oyundaki üstünlüğünü giderek artıran takımımız sayı farkını da 4’e çıkarıp bu satin teknik molasına 12-8 üstün girdi.

Mola sonrası da rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Sorgun Belediyespor sayı farkını giderek açtı ve durumu 15-9 yapınca, Altekma molası geldi.

Set boyunca üstünlüğünü sürdüren Sorgun Belediyespor durumu 22-16 yapınca İzmir temsilcisi ikinci molasını da alsa bu seti 25-18 kazanan taraf Sorgun Belediyespor oldu ve setlerde durumu 1-1’e getirdi.

Maçın üçüncü seti yine bizim üstünlüğümüz ile başladı ve hemen başlarda durumu 5-2 yapınca Altekma bu kez erken mola aldı.

Mola sonrası iyi oyununu sürdüren  Sorgun Belediyespor farkı giderek açtı ve teknik molaya12-5 önde girdi.

Altekma hocasının bütün denemelerini boşa çıkaran Sorgun Belediyespor set sonunda gülen taraf oldu ve seti 25-20 kazanarak durumu 2-1 yaptı.

Maçın son seti karşılıklı sayılarla başladı ve Sorgun Belediyespor bu setin teknik molasına da 12-10 önde giren taraf oldu. Mola sonrası Altekme takımı üst üste iki sayı alıp durumu 12-12 yapsa da Sorgun Belediyespor oyuna yeniden ağırlığını koyun 16-13 öne geçince Altekma mola aldı. Moladan iyi dönen Sorgun Belediyespor farkı 5 sayıya kadar çıkarıp sette 20-15 öne geçti ve Altekma ikinci molasını da aldı. Mola sonrası bu kez Altekma sayıları üst üste gelmeye başladı ve durum 21-19 olunca bu kez de biz mola aldık. Aradaki iki sayılık farkı koruyan ve set sonunu iyi oynayan Sorgun Belediyespor bu seti de 25-22 kazanarak maçtan 3 puanla ayrılan taraf oldu.

Aldığı üç puanla puanını 12 ye yükselten Sorgun Belediyespor böylelikle puan sıralamasında da 12’inci sıraya yükseldi.

Salon: Sorgun

Hakemler: Tuncay Kandemir, Hüseyin Okumuş

Sorgun Belediyespor: Samet Ahmet Baltacı, Cepeda, Cirovic ,Selim Demir, Pavlovic, Murat Palavar (Umut Demir, Berkant Hızarcı, Burhan Zorluer)

ALTEKMA: Mehmet Özbek, Hamit Yüksel, Yunus Emre, Buculjevic, Hugo, Oğuzhan , (Çınar Cansın, Berkant, Arda)

Setler: 29-31, 25-18, 25-20, 25-22

Süre: 137 (44,29,31,33)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu