Fidanlar toprakla buluştu

Ekleyen admin on Kas 17th, 2020 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun da düzenlenen fidan dikim törenleri  ilgi gördü.

Yenidoğan her bebeğin, evlenen her çiftin, ahirete intikal eden her bireyin bir dikili ağacı olsun diye 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı’nda Sorgun Belediyesi de 2 bin 500 fidanı toprakla buluşturdu.

Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, yaptığı açıklamada ağaçlandırma çalışmalarının önemine değindi.

Ekinci “Biz daha önce demiştik ki, ahrete intikal eden her bireyin, evlenen her çiftin, doğan her bebeğin anısına bir fidan dikimi gerçekleştireceğimizi söylemiştik. 11 Kasım da  ‘Geleceğe nefes, dünyaya nefes’ sloganı ile fidan dikimi gerçekleştirdik. Hedefimiz 5 yıl içinde Sorgun’da bulunan yeşil alanın 3 katı kadar bir alanı ağaç dikerek yeşillendirmek. İnşallah daha yeşil bir Sorgun sağlayacağız. Böylelikle her yeni doğan bebek, yeni evlenen çift ve ölen her bireyin anısı burada canlansın istiyoruz. Halkımız da katılım sağladı çok mutluyuz, Sorgun’u yeşillendirmek bizim görevimiz, her yılda bu etkinliği devam ettireceğiz inşallah” dedi.
Başkan Ekinci, “Yenidoğan her bebeğin, evlenen her çiftin, ahrete intikal eden her bireyin bir dikili ağacı olsun diye 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Bayramı’nda Sorgun Belediyesi olarak 2 Bin 500 fidanı toprakla buluşturduk. İnşallah daha yeşil bir Sorgun sağlayacağız.”diye konuştu.

EĞİTİM CAMİASI DA FİDAN DİKTİ

Diğer yandan Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, İlçe Stadyumu mevkiinde ağaçlandırma ve fidan dikme etkinliği yapıldı.

Kaymakam Bahadır Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Serdar Okçu, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Tamer Azem Arslan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Levent Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi idareci ve öğrencileri, Gençlik Merkezi yönetici ve öğrencilerinin katıldığı törende, fidanlar toprakla buluşturuldu.

YOZGAT’TA Kİ DİĞER ETKİNLİKLER

Yozgat il genelinde Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da toprak fidanlarla buluşturuldu.

Yozgat Merkez ve ilçelerinde düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında gerçekleştirilen fidan dikme törenine il, ilçe yöneticileriyle öğrenciler ilgi gösterdi.

Yozgat merkezde Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlenen törende 50 bin fidan toprakla buluşturuldu. Erkoçtepe mevkiindeki törene katılan Yozgat Valisi Ziya Polat, ülke genelinde fidan dikim projesini başlatan Tarım ve Orman Bakanlığına teşekkür etti.

Polat, tören düzenlenen bölgede 50 bin fidanın toprakla buluşacağını belirterek, “2020 yılında Yozgat’ta 1,5 milyon fidanı toprakla buluşturduk. 2021 yılında da yine 1,5 milyon fidanı toprakla buluşturmayı hedefliyoruz. Geleceğe nefes olmak için ‘haydi Yozgat’ dedik, demeye devam edeceğiz. Bu toprakları elimizden geldiğince fidanla buluşturmaya çalışacağız. Umarım daha yeşil, daha yaşanabilir Yozgat için hep beraber ‘haydi Yozgat’ diyerek geleceğe nefes oluruz.” dedi.

Törene Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yozgat Gençlik Merkezi gönüllüleri ise Derbent Köyündeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Hatıra Ormanı’nda 500 fidanı toprakla buluşturdu.

İLÇELERDE FİDAN DİKİMİ

Diğer yandan Aydıncık, Çekerek, Boğazlıyan, Yenifakılı, Şefaatli, Kadışehri, Saraykent ve Akdağmadeni ve Yerköy ilçelerinde gerçekleştirilen fidan dikim törenleri büyük ilgi gördü.

Boğazlıyan ilçesinde gelecek nesillere bırakılacak en büyük mirasın, daha yeşil bir çevre olacağına dikkat çekildi. Bu kapsamda, Boğazlıyan’da geleceğe nefes olacak 18 bin fidanı aynı anda bereketli topraklarla buluşturdu. Yenifakılı ilçesi Düzün Başı Mevkiindeki Orman alanına çam fidelerinin dikimi yapıldı.  Şefaatli Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, kurum amirleri ve vatandaşların katılımlarıyla, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle düzenlenen törenle fidan dikimi yapıldı.

Yerköy İlçesinde ise gelecek nesilleri çevre bilinciyle yetiştirmek, gelecek nesillere daha yeşil bir Yerköy’ü miras bırakmak, geleceğe nefes olabilmek amacıyla fidanlar toprakla buluşturuldu.

Geleceğe Nefes Dünyaya nefes kampanyası kapsamında Çekerek ilçesinde Kaymakam Hüseyin Kaptan himayesinde, Orman İşletme Şefliği organizasyonunda İlçe Merkezi ve Köylerinde fidanlar toprakla buluşturuldu. Korona virüs tedbirleri kapsamında fiziksel mesafe kurallarına uygun bir şekilde düzenlenen programa Kaymakam Kaptan ile birlikte Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri de katıldı. Çekerek Fuat Oktay Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu bahçesi ile Gökdere Köyünde çeşitli ağaç fidanları toprakla buluşturuldu.

Kadışehri ilçesinde Geleceğe Nefes Ol fidan dikme törenine ilçe yöneticileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Ülkemizin daha yeşil ve daha yaşanabilir bir hale gelmesi için çaba sarf etmenin her insanın asli vazifesi olduğuna dikkat çekildi.

Saraykent ilçesinde Kaymakam Ömer Tuğrul Kundakçı, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen fidan dikimine katıldı. Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesi Kız Yurdu bahçesinde düzenlenen programa İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kurt, Akdağmadeni Orman İşletme Müdür Yardımcısı İlyas Ay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hidayet Ceylan, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile birlikte fidanlar toprakla buluştu. Akdağmadeni ilçesinde Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu bahçesindeki fidan dikim törenine katılarak, fidanları toprakla buluşturdu.

Sarıkaya ilçesinde ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında tören yapıldı. Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu alanında ağaçlandırma gerçekleştirildi. Kaymakam Selami Işık, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Garnizon Komutanı Teğmen Mustafa Kızıl, Emniyet Müdürü Murat Kundakçı, Yüksekokul İdari Personeli, kurum amirleri ve sınırlı sayıda öğrenci törene katılım gösterdi. Ağaçlandırma faaliyetleri akabinde Kaymakam Selami Işık ve Belediye Başkanımız Ömer Açıkel ikinci dönem yüz yüze eğitime başlaması planlanan yüksekokul binasında incelemelerde bulundu (BEKİR ÖZBEK)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu