Eymir Göleti çalışmaları sürüyor

Ekleyen admin on Eki 28th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun ilçesi Eymir beldesinde yapımına başlanılan Eymir Göleti’nde çalışmalar sürüyor.

Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu, bölgenin tarım alanında kalkınmasına önderlik edecek olan göletin tamamlanması ile birlikte, 7 bin 610 dekar alanda sulu tarıma geçileceğini belirtti.Mertoğlu, Devlet Su İşleri tarafından yaptırılan Eymir Göleti’nin bölgede yaşayanların ekonomilerine önemli katkılar sağlayacağını ifade ederek “Eymir Beldesi’nde çalışmaları devam eden gölet inşaatının yüzde 15’i tamamlandı. Şu an yollar ve ana gövde üzerinde çalışmalar yapılıyor.  Yapım çalışmaları aslında bu yılın sonunda tamamlanacaktı. Ancak bazı olumsuzluklar nedeniyle bu süre 2021 yılına sarktı. Büyük bir aksilik olmazsa 2021 yılı sonlarına doğru çalışmalar tamamlanacak. Yapım aşaması tamamlandıktan sonra depolayacağı 2,72 milyon metreküp su ile 7 bin 610 dekar arazinin su ile buluşması sağlanacak” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu