Minik yüreklerden sokak hayvanlarına yardım eli

Ekleyen admin on Eki 20th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, Sorgun Can Dostları ve Doğa Koruma Derneği organizasyonunda çocuklar, insanlara broşür, sokak hayvanlarına da mama dağıttılar.

Sorgun Can Dostları ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Ayşe Akbaş, her canlının doğada yaşama hakkı bulunduğunu ve buna tüm insanların saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

Sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesinin tüm insanlığın görevi olduğunu vurgulayan Akbaş,  “Dernek olarak elimizden geldiğince sokak hayvanlarına yardım ve destek sağlıyoruz. Onların yaşam kalitesini artırmak için uğraş veriyoruz.   Zaman zaman duyarlı vatandaşlarımız da bizlere destek sağlıyor. 8 gönüllü çocuğumuz tarafından dağıtılan mamaların parasını, isminin gizli tutulmasını isteyen  bir hocamız finans etti. Mamalar küçük poşetler halinde  hazırlanıp dağıtıldı. Ayrıca esnaflara, Dutluk parkında ve Cumhuriyet caddesindeki vatandaşlara üzerinde yasal uyarı da olan, halkı bilinçlendiren broşürler dağıtıldı” dedi.

Akbaş, etkinliğin Sorgun’da bir ilk olduğunu, küçük yaştaki çocukların böylesi bir sosyal sorumlulukta yer almasının kendilerini mutlu ettiğini ve çocukların da bu etkinlikten büyük keyif aldığını sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu