Kız öğrenci yurdunda tamirat ve tadilat

Ekleyen admin on Eki 20th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde, Türkiye Diyanet Vakfı’na ait Sorgun Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nda tamirat ve tadilat tamamlandı.
Sorgun İlçe Müftüsü Mustafa Kayış, ilçede Veterinerlik fakültesinin eğitim öğretime başlamasından sonra, öğrenci sayısında mutlaka artış olacağı ve yüksek öğretime kayıt yaptıracak olan kız öğrenciler için devlet yurdunun bulunmadığını kaydetti.
Bu amaçla ilçede bulunan ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafına ait bir binanın geçen yıl Sorgun Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’na dönüştürüldüğünü belirten Kayış “Geçen yıl 33 kız öğrencimizi bu yurdumuzda konuk ettik. Bu yıl yurdumuzun daha sağlıklı bir ortama dönüştürülmesi amacıyla tamirat ve tadilat yaptırmaya karar verdik. Binamızın dış cephe boyasını, çevre düzenlemesini yaptırdık, banyo ve tuvaletlerin su tesisatlarını ve fayanslarını yenilettik, İç kısımlarda rutubet olan yerleri onarıp boyattık. Üniversitelerin açılmasıyla birlikte kız öğrencilerimizi yurdumuza bekliyoruz. Bu süreçte bizlerden yardımlarını esirgemeyen yardımcı olan hayırsever esnaflarımıza buradan sizlerin aracılığı ile teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu