Siyasal gösteriler yapaylıktır

Ekleyen admin on Eki 13th, 2020 kategori : Yekta Güngör Özden. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

AKP lideri Bay RTE, ekonomik güçlük çeken halkın sorunlarını azaltıp gidermek yerine gösterişlerle kendine ve partisine ilgi çekmek için çabalar peşinde. Son olarak Yüksek Adalet Divanı’nın yargıladığı Demokrat Partililerin konuldukları Yassıada’yı donatarak özendiği eski siyasetçiler üzerinden oy toplamayı düşünüyor olmalı. Ülkenin içinde bulunduğu sorunları çözerek toplumsal barış ve esenliği sağlayıp artırmak yerine, siyasal karşıtlıklardan yararlanarak iktidarını sürdürmek derdinde. Demokratların yaptıklarını, Menderes’in “Siz isterseniz hilâfeti getirirsiniz!” sözünü ve ayrımcılık kuruluşu “Vatan Cephesi” yaygaralarıyla Meclis Tahkikat Komisyonu’nu unutup özendiği anlaşılan sıkıdüzeni yinelemeye çalışıyor. 27 Mayıs 1960 olayına neden olanları aklayıp İsmet İnönü’nün karşı çıkışını, Cemal Gürsel’e yazdığı mektubu bile unutturmaya çalışan yalaka yazarların övgüleri utandırıcıdır.

AKP’liler aynı görüşte, aynı yolda olduklarından Menderes ve arkadaşlarına özenip onları kullanarak iktidarlarını sürdürme girişimindeler. Yassıada süslemesi Bay RTE’nin siyasal gösterilerinden biri. Nelere mal oluyor düşünmek gerek. İşçiye, memura, emekliye para yok, şatafata çok. Gerçek demokratlara, gerçek demokrasiye değil, demokrasiyi sömürüp diktaya özenerek demokrasiye kıyanlara, Cumhuriyeti yadsıyanlara duyulan sıcaklık, gerçekte amaçlanan düzene kıymaktır.

İçtenlik ve gerçekçilik, topluma saygının en doğal koşuludur. Toplumu, toplumun geleceğe yürüyüşünü gözetmeden, birleştirici, kaynaştırıcı, birbirinin varlığına ve görüşlerine saygılı, yaşam güvenliğini üstün tutan bir anlayış olmadan mutluluk ve esenlik duyulamaz. Siyasal karşıtlıklarla yurttaşların bu hakkını gölgeleyip engelleyenlerin kusurları bağışlanmayacak, hoşgörülemeyecek kadar ağırdır. Partizanlık ve aşırı duygusallıkla, kişisel ilgilerle ilişkileri yararlı olmaktan çıkarmak toplumdışı düşmektir. İnsanlık bağları ve ilişkileri, düzeyin de en gerçek göstergelerinden biridir. Son yıllarda yurttaşlar arasındaki ayrılık özellikle siyasal nedenlerle arttı. Partiler, ülkeye ve ulusa hizmet için devlet görevine hazırlayan, bu göreve isteklilerin oluşturduğu kuruluşlardır. İnsanı, yurttaşı, arkadaşı, eşi-dostu, hemşeriyi vd. gözardı edip yadsıyarak yapılan, bu tür ilişkileri karşıtlığa dönüştüren bir siyasal çalışmanın ve çabanın hiçbir önemi yoktur.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu