Başkan Ünlü çalışmalarını anlattı

Ekleyen admin on Eki 13th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun’un Gülşehri beldesi Belediye Başkanı Ali Ünlü, göreve geldiği günden bu yana yapmış olduğu hizmetleri anlattı.

İnsan ve çevre odaklı hizmetler üretmek ve halkın gündelik yaşamını kolaylaştırabilmek için beldede ihtiyaç duyulan hizmetleri planlı bir şekilde gerçekleştirebilme gayreti içerisinde olduklarını belirten Ünlü “Gülşehri halkına yaşanabilir bir ortanı oluşturmak, görüntü ve çevre kirliliğini kontrol altına alabilmek amacıyla 40 adet çöp konteynır alındı. İyi bir çevre bilinci oluşturabilmek için beldemize 3 bin fidan dikimi yapılmıştır. Asli görevlerimizden olan kanal açma su patlak tamiri ve temizlik rutin yapılmaktadır. Belediyemizin imkanlarını daha verimli kullanabilmek adına belediye araç envanterine 1 adet hizmet aracı dahil edilmiştir. Cenaze ve taziyeler için sosyal hizmet konteynırı alınmıştır. Vatandaşlarımıza daha hızlı, daha kaliteli bir hizmet sunmak için belediye binasına bakım, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları yapılmıştır. Sosyokültürel etkinlikler ve organizasyonlar düzenlemek amacıyla ve vatandaşımızın eğlenip dinlenebilmesi için beldemizde bulunan gölet etrafına mesire alanı yapımı tamamlanmıştır. Çocuklarımızın vakit geçirip eğlenebilmeleri için beldemizde bulunan 5 mahalle ve 1 piknik alanına toplam 6 adet park yapılmıştır. Onların daha iyi bir eğitim alabilmesi adına beldemizdeki okulların eksikleri giderildi ve ihtiyaçlarına destek verildi” dedi.Camilerimizde tadilat yapıldığı ve avlularına 6 adet kamelya yerleştirildiği bilgisini veren Ünlü şunları kaydetti:“Vatandaşlarımızın ihtiyaçları ve estetik çevre standartlarının yükseltilmesine yönelik beldemizde eksik olarak görülen yaklaşık 20 bin metrekare kilit parke yol yapılmıştır. Tarıma ve hayvancılığa dayalı ekonomik kalkınmamız için kurumumuz öncülüğünde kurslar açılmıştır. Belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda meralarda 13 adet çeşme yapılmıştır. Beldemizdeki ihtiyaç sahiplerine düzenli olarak gıda kolisi yardımı yapmaktadır. Yaptığımız camiler, mesire ve park alanlarında ihtiyaç duyduğumuz 30 adet kamelya ve 100 adet piknik masasının üretimini kendimiz yapmış bulunmaktayız. Belediye gelirlerimizi arttırmak ve beldemize daha iyi hizmet verebilmek adına güneş paneli ve trafo köşk yapıldı. Yapmış olduğumuz ve hedeflediğimiz 15 adet proje hazırlanılarak gerekli bakanlık ve kurumlara teslim edildi. Bu projelerden birkaçı gerekli bakanlıklardan onay görmüş ve yakın zamanda projelerimizin hızla inşasına başlayacağız.Hizmetlerimizi üretirken en büyük esin kaynağımız olan vatandaşımız için tarafsız, yenilikçi, paylaşımcı ilkeler doğrultusunda çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu