Voleybolda liderHalkbank’a ilk yenilgisini tattırdık:3-1

Ekleyen admin on Eki 7th, 2020 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Axa Sigorta Efeler liginde mücadele eden Sorgun Belediyespor Voleybol takımı, lider Halkbankası’nı 3-1 yendi.

Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya ekibimiz Sorgun Belediyespor üst üste aldığı iki sayı ile başladı.

Daha sonra toparlanan Halkbank üstünlüğü ele geçirerek 12-10 öne geçti ve teknik molaya bu üstünlükle girdi.

Teknik moladan daha iyi dönen takım biz olduk ve 13-13 beraberliği yakaladık. Karşılıklı sayılarla devam eden sette Halkbank 18-16 öne geçince Sorgun Belediyespor ilk molasını almak zorunda kaldı. Mola sonrası 23-23 beraberliği yakalasak da, set sonunda yaptığımız iki hata neticesinde Halkbank bu seti 25-23 kazanmasını bildi.

Maçın ikinci setine bu kez iyi başlayan Halkbank oldu. Set başında 3-1 geriye düşen Sorgun Belediyespor daha sonra oyunda üstünlüğü ele geçirerek önce 3-3 beraberliği yakaladı, ardından da skoru 12-8 e getirerek ikinci teknik molaya önde girmeyi başardı.

Mola sonrası iyi oyununu sürdüren Sorgun Belediyespor’u bir türlü durduramayan Halkbank takımında Baş antrenör Taner Atık fark 5 sayıya çıkıp 16-11 olunca bu setteki ilk molasını almak zorunda kaldı.

Mola sonrası farkı giderek açan takımımız Sorgun Belediyesporönce durumu 23-17 yaptı seti de 25-19 gibi garklı bir skorla kazanarak setlerde 1-1 lik eşitliği yakaladı.

Maçın üçüncü setine yine iyi başlayan Sorgun Belediyespor oldu.  Set başına 3-0 önde giren konuk ekip, sonra farkı 5-1, ardından 9-4 yaptı.  Aradaki 5 sayılık farkı koruyan Sorgun Belediyespor bu setin teknik molasına da 12-7 önde girmeyi başardı.

Mola sonrası aradaki 5 sayılık farkı düşüremeyen Halkbank, durum 14-9 olunca mola almak zorunda kaldı. Bir türlü farkı eritemeyen konuk ekibin hocası sayılar 17-12 olunca ikinci molasını da almak sorunda kaldı.

Halkbank üst üste aldığı sayılarla durumu 17-14 yapınca bu kez biz mola aldık.  Mola sonrası farkı tekrar 5 sayıya çıkarıp 20-15 yaptık ancak Halkbank 3 sayı daha alıp durumu 20-18 e getirdi, Baş antrenörümüz Bahadır Aksoy da hemen ikinci molasını aldı.

Oyuncuların üstün gayreti ve file üzerindeki üstünlükleri ile rakibine fazla sayı şansı  tanımayan Sorgun Belediyespor bu seti de 25-23 kazandı ve setlerde 2-1 üstün duruma geçti.

Maçın son seti karşılıklı sayılarla 2-2 başladı. Maç boyunca iyi oynayan Sorgun Belediyespor’da Danilo takımı ateşleyerek bir anda takımımızın 8-5 öne geçmesini sağladı.

Halkbank Baş antrenörü Taner Atik, Sorgun Belediyespor’u durdurabilmek için ilk molasını aldı. Kenardaki tüm oyuncularını deneyen, saha içinde yapabileceklerinin hepsini yapan Halkbank, ne yapsa Sorgun Belediyespor’un sayılarına engel olamadı ve bu setin teknik molasına da 12-8 önde giren taraf biz olduk.

Mola sonrası sayı farkını 5’e çıkarıp 14-9 yaptık. Halkbank bir kez daha mola aldı.  Tüm denemeleri boşa çıkan Halkbank Sorgun’dan hiç beklemediği bir şekilde bu seti de 25-18 kaybetti.

Böylelikle maçtan 3-1 yenik ayrılan lider Halkbank ligdeki ilk yenilgisini de bizden aldı.

Salon: Sorgun

Hakemler: Tuncay Kandemir, Doğan Sevinçelli

Sorgun Belediyespor: Koray Şahin, Selim Demir, Pavlovic, Murat Palavar, Cepeda, Cirovic (Mesut Akman, Berkant Hızarcı, Yiğit Yıldız, Umut Demir, Burhan Zorluer, Samet Ahmet Baltacı)

Halkbank: Walsh, Gökhan Gökgöz, Hakkı Çapkınoğlu, Faik Samet Güneş, Berger, Hernandez (Volkan Döne, Caner Ergül, Aslan Ekiş, Oğuzhan Karasu, Ediz Kaan Fırıncıoğlu, Efe Bayram)

Setler: 23-25, 25-19, 25-23, 25-18

Süre: 133 (35, 28, 40, 30)

 

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu