Bahadın Yaşlanma Vakfı hizmete girdi

Ekleyen admin on Eyl 22nd, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağla Bahadın beldesinde kurulan Bahadın Yaşlanma Vakfı, hizmete girdi.

Vakıf Müdürü Dilaver Özcan AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakfın hizmete girdiğini ve öncelikli olarak evde bakım hizmetleri vermeye başladığını belirtti.

Ekim ayından itibaren yatılı misafirlerini de ağırlayacak olan vakıfta tüm çalışanlara covid-19 testi yapıldığını ve test sonuçlarının negatif çıkmasının ardından çalışmalara başladıklarını ifade eden Özcan “Öncelikle vakfımızın kurulmasında ve bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Çalışmalarımıza Bahadın ve çevresinde yaş alan insanlarımızı ziyaret ederek başladık. Ziyaretlerimiz sırasında hem çalışmalarımız hakkında bilgi, hem de evde bakım hizmeti veriyoruz.  Yine bu ziyaretlerimizde günümüzün vebası olan Covid-19 salgınıyla ilgili bilgilendirme de yapıyoruz. Yaş alan insanlarımıza bu salgınla mücadelelerinde bilimsel olarak destek oluyoruz. Talep eden büyüklerimize evde bakım uygulamasıyla sağlık hizmeti, yemek hizmeti, ev temizliği hizmeti, sosyal, kültürel ve sportif faaliyet hizmetleri veriyoruz” dedi.

Tüm Bahadınlılardan vakfa destek olmalarını isteyen Özcan “Destekleriniz ve sahiplenmenizle yaş alan insanlarımızın yalnızlığını, çaresizliğini ve yakınlarının huzur içinde kendi yaşamlarına devam etmesini sağlayacağız. Bahadın’ın en önemli sorunlarından birisini hep beraber çözeceğiz. Artık büyüklerimizi güvenle ve huzur içinde teslim edebileceğiniz Bahadın Yaşlanma Vakfı’nız var” diye konuştu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu