HALKIMIZ TEDBİRLERİN ARTIRILMASINI İSTİYOR!

Ekleyen admin on Eyl 22nd, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, COVID19 salgını karşısında en riskli iller arasına giren Yozgat için yeni tedbirler alınmalı dedi.

“Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın da söylediği gibi Yozgat maalesef vaka sayısında ki artışla dikkat çekmektedir. Ancak bu vaka artışı hızla sürerken acil tedbirleri almayan İl Pandemi Kurulu halk sağlığını yeterince umursamamaktadır. Yozgat ve ilçelerimiz şuan kırmızıya boyanmış durumdadır. Bu tablo salgını yönetemeyen İl Pandemi Kurulu’na bir şey ifade ediyor mu acaba. Sıkı tedbirleri ne zaman alacaksınız? Vaka sayısında ki ve hayatını kaybeden insanların sayıları bu derece artmışken ilimizde sadece ‘maske mesafe ve hijyen’ denilip geçilmektedir. Hijyen malzemelerine ulaşamayan insanlar sadece kuru lafla nasıl kendini koruyacak? Sadece uyarı yapmak yetiyor mu? Yozgat’ta salgın kötü bir noktaya ulaşmış durumda. Tedbirleri artırıp insanların kalabalıklar oluşturmasının önüne geçilmelidir. Okullar açılacak ve okulların temizliği dezenfektanı konusunda veliler ve öğretmenler tedirgin. Pazartesi günü minik yavrularımızı okullara gönderecek velilerin tedirginliği nasıl giderilecek soruyorum. İl Pandemi Kurulu artık halk sağlığını tehdit eden bu gidişata karşı harekete geçmelidir. Halkımız Sayın Valimizden sıkı tedbirler bekliyor.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu