Kaygusuz “Yerli esnafa destek olmalıyız”

Ekleyen admin on Eyl 15th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun Esnaf Odası Başkanı Erdal Kaygusuz, Covid-19 sürecinden olumsuz yönde en fazla etkilenen kesimlerin başında kitap ve kırtasiyeci esnafının geldiğini söyledi.

Sorgun Esnaf Odası Başkanı Erdal Kaygusuz, Covid-19 sürecinden olumsuz yönde en fazla etkilenen kesimlerin başında kitap ve kırtasiyeci esnafının geldiğini söyledi. Kaygusuz, özelliklere velilere uyarılarda bulunarak, böyle önemli bir süreçte yerli esnafa sahip çıkılması gerektiğini, velilerin okul alış verişini yaparken yerli esnafı tercih etmelerini istedi. Yaklaşık 6-7 aydır okulların kapalı olduğunu bundan dolayı kırtasiye esnafının bu süreçten en fazla etkilenen esnaf grubu olduğunu belirterek “2020-2021 eğitim öğretimin başladığını ancak Sorgun’da faaliyet gösteren kırtasiye esnafımızın da diğer esnaflarımız gibi vergi, kira, kredi geri ödemeleri var. Bu sebeplerden dolayı sektöre yönelik acil tedbirler alınmazsa kitap ve kırtasiyeciler tükenme noktasına geldi” dedi.

Sözlerine şu şekilde devam eden Sorgun Esnaf Odası Başkanı Erdal Kaygusuz, “Kitap kırtasiyeci esnafının büyük sermayesi yok. Okul öncesi ve dönemi için stokladığı ürünlerin ödemelerini 5-6 aylık çek ve senetlerle karşılıyorlar. Mart ayında okullarla birlikte işyerlerimiz de kapandı. İşyerlerini açık tutan esnafımızın durumu da ortada. İş yapamıyorlar ve kazanç sağlayamıyorlar. Oysa Eylül Ekim aylarında ödemelerin vadesi geliyor. Bu durumda kamu bankalarının desteklerinden mecburen yararlanan arkadaşlarımız oldu. Onların ötelenmiş kredi geri ödemeleri de esnafımızı zor durumda bırakıyor”dedi

YERLİ KIRTASİYE ESNAFIMIZ TERCİH EDİLMELİ

2020-2021 eğitim öğretim yılı başladı. Okul alışverişinde kırtasiye ürünleri önemli rol oynarken, ürünlerin kalitesi ve fiyatları veliler için önemli etkenlerin başında geliyor. Kırtasiye alışverişine çıkacak velilerimiz, kırtasiye ürünlerini yerel esnafımızdan alınız. Zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satmasıyla kırtasiye esnafının kan kaybettiğini ifade eden Kaygusuz “Velilerimiz ekonomik krizden dolayı bütçelerine uygun ürünler almaya çalışıyorlar ama sonuçta çocuklarının sağlığı söz konusu. Başka yerlerde kısıtlamaya gitsinler ama bilindik ürünleri kendi tanıdığı kırtasiyecisinden alsın diyerek Sorgun’un yerel esnafından alışveriş yapmaları çağrısında bulundu. ” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu