Çinilerimiz Avrupa’da pazarlanacak

Ekleyen admin on Eyl 15th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Baden Württemberg Yozgat Dernekler Birliği Başkanı Selahattin Köse, Sorgun’da üretimi yapılan çiniler için harekete geçti.

Baden Württemberg Yozgat Dernekler Birliği Başkanı Selahattin Köse, Sorgun’da üretimi yapılan çiniler için harekete geçti. Sorgun Belediye Başkanı ile bu konuda istişare yaptıklarını dile getiren Köse, “Sorgun’un böyle bir değeri var. Bunu neden ekonomiye kazandırmayalım diye düşündük. Bunun için harekete geçtik” ifadelerine yer verdi.

Baden Württemberg Yozgat Dernekler Birliği Başkanı Selahattin Köse, Kadın Kolları Başkanı Şerife Ergin, dernek üyesi şair Semiha Arasbora ile birlikte Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci’yi ziyaret etti. Ziyarette Köse tarafından Başkan Ekinci’ye geldikleri günden bu tarafa verdikleri destekten dolayı plaket verildi.

Baden Württemberg Yozgat Dernekler Birliği Başkanı Selahattin Köse, “Sorgun’un faaliyetlerini ve STK’ların faaliyetlerini biraz daha aktif görüyoruz. Çayıralan’da böyle bir şeyin olmadığını htiğimiz için buraya yöneldik. Federasyonumuz olarak bir şeyler yapmayı düşünüyoruz. Onun içinde Sorgun’da yapılan çini tabakları gördük. Bunun niçin ticaretini yapmayalım dedik. Buradaki görüşmelerimizi federasyonumuza götürüp arkadaşlarımızın fikrini alacağım” dedi.

Kendilerinin de bu konuda çalışma yapmak istediklerini dile getiren Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci ise, “Bizim de böyle bir fikrimiz vardı. Onunla ilgili bir yer hazırlıyoruz. Ora bittikten sonraki aşamada üretime ve eğitim yapılacak. Bir yandan da pazarlanması sağlanması var. Biz bu konuda niyetliyiz. Bundan sonraki süreçte oranın işini doldurmak kalıyor” ifadelerini kullandı. Daha sonra Halk Eğitim merkezini gezen Baden Württemberg Yozgat Dernekler Birliği Başkanı Selahattin Köse, burada yapılan işleri yerinde görerek Halk Eğitim Merkezi Müdürü Musa Öcal’dan bilgi aldı. Köse, günün anısına gazetecilere Halk Eğitim merkezi tarafından yapılan bakır işlemeli saat hediye etti.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu