Eymir Göleti çalışmaları sürüyor

Ekleyen admin on Ağu 11th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun’un Eymir beldesinde yapılan gölette, çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu AA muhabirine yaptığı açıklamada, DSİ tarafından yapılan Eymir Göleti’nin tamamlanması ile yörede sulu tarıma geçileceğini ve buna bağlı olarak hem tarımın, hem de hayvancılığın gelişeceğini ifade etti.

Gölette yapılan çalışmaları, DSİ Kontrolörü Yaşar Taşdemir ile birlikte inceleme fırsatı bulduklarını dile getiren Mertoğlu “Eymir Göleti çalışmalarını DSİ Harita Kontrolü Yaşar Taşdemir ile birlikte yerinde inceledik. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Allah devletimize zeval ziyan vermesin. Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldık.Eymir Göleti tamamlandığında yaklaşık 8 bin 700 dönüm arazimiz basınçlı suyla sulu tarıma kavuşacak.Böylece tarımımız gelişecek, Ayrıca gelişen tarımla birlikte hayvancılığımızın da gelişmesine katkıda bulunacak.Eymirimize ve çevremize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu