Yozgat’ta koronavirüs önlemleri denetimi

Ekleyen admin on Ağu 11th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat Valisi Ziya Polat, amaçlarının vatandaşı cezalandırmak olmadığını, ancak gerekli uyarıların yapılmasına karşın uyarıları dikkate almayanlara ceza uygulamasının kaçınılmaz olduğuna vurgu yaptı. Vali Polat, salgına yakalananların sayısının arttığını, bu nedenle herkesin kurallara uyması gerektiğini belirtip, düğün törenlerinin bir gün içerisinde başlayıp, tamamlanması gerektiğini, aksi takdirde yasal işlem yapılacağını anlattı.

Valisi Ziya Polat, Yozgat’ta Kovid-19 vakalarında artış olduğu yönündeki söylemlerinin doğru olduğunu belirterek, Yozgat’taki hastanelerin yeterli olduğunu, herhangi bir sıkıntının bulunmadığını söyledi. Vali Polat, amaçlarının vatandaşlara ceza yazmak olmadığını, salgından hep birlikte kurtulabilmek için alınan tedbirler konusunda halkın bilgilendirildiğini hatırlattı. Vali Polat, buna rağmen kurallara uymayanlar hakkında ceza uygulamaktan başka çarelerinin kalmadığını bildirdi. Vali Polat, ‘’Yozgat Şehir Hastanemiz ve Üniversite Hastanemiz olmak üzere 2 tane çok güzel hastanemiz var. Şuan için hastanelerimizde hiçbir sıkıntımız yok. Gelen hastalarımızı kabul edecek durumdayız, yatak kapasitemizde sıkıntı yok. Ağustos ayı olması, bayram izni, düğün ayı, dışarıdan hemşehrilerimizin gelmesinden dolayı sayılar biraz yükseliyor. Biz tedbir aldıktan sonra tedbirleri uyguladıktan sonra Yozgat’ın üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yok. Şuan için bizi sıkıntıya düşürecek bir rakamımız yoktur’’ dedi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, amaçlarının halkı bilinçlendirmek olduğunu, insanları, maske, mesafe, temizlik konusunda uyardıklarını bildirdi. Vali Polat, “Bizim amacımız ceza yazmak değil ama alınan tedbirlere uyulmuyorsa, insanımızın sağlığı, toplumumuzun düzeni için ceza kesmeye de başlayacağız. Tedbirleri alıyoruz, bugünden itibaren tüm denetim ekiplerimiz sahada olacak. Yine kent güvenliği sistemi görüntülerinden de maskesiz vatandaşlarımıza ceza keseceğiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz kendi ve toplumumuzun sağlığı için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım” diye konuştu.

Yozgat Valisi Polat, düğün mevsimi olmasından dolayı düğünlerde bulaş riskinin çok fazla olduğuna vurgu yaparak, ‘’Düğünlerde de gerekli tedbirler alınacak. Düğünler bir gün içinde yapılması gerekiyor. Bir düğünün 2-3 güne yayılması söz konusu olmayacak. Kına, kız alma, düğün bir gün içinde tamamlanacak. Kurallara uyulmuyorsa cezai işlem yapılacak’’ ifadelerini kullandı.

Bu arada Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, korona virüsü görülen bir apartmanda karantina kararı aldı. Yapılan açıklamada, ‘’İlimiz merkeze bağlı Eskipazar Mahallesi 2. Bacanakzade Sokak Bina No:4 H. Emir Özdemir Apartmanı’nın, korona virüs salgının kontrolü amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72. Maddeleri kapsamında 6 Ağustos 2020 tarihinden itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına karar verilmiştir’’ denildi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu