Vali Polat Gazeteciler ile buluştu

Ekleyen admin on Tem 28th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yeni Yozgat Valisi Ziya Polat, kendisini ziyaret eden Yozgat Gazeteciler Cemiyeti yönetimi ve cemiyete mensup ilçe gazete sahipleriyle yaptığı görüşme sırasında Yozgat’ta gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.Yeni dönemde Yozgat için canla  başla özellikle sahada çalışacağını belirten Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat’ın eğitimine acilen önem vereceğini dile getirerek “Ben biraz da eğitim sevdalısıyım.Yozgat’ta eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyorum.Eğitimde bu sene inşallah tekli eğitime geçeceğiz.Bundan sonra Yozgat’ta eğitim kalitesini var gücümüzle yükselteceğiz “dedi

ÖNCE YEREL MEDYA SORUNLARI

Yozgat ve ilçelerinde görev yapan  20 gazetecinin katıldığı ziyaret görüşmesi Valilik toplantı salonunda gerçekleşti. Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu yönetim kurulu üyesi  Osman Hakan Kiracı, yerel medyanın acilen çözüm bekleyen sorunlarını özetledikten sonra Vali Ziya Polat’a bir dosya sundu.Toplantıda Yozgat’ın ilçelerinde yayın yapan gazeteleri temsilen konuşan Sıla  Haber gazetesi sahibi Rasim Doğan da ilçe gazetelerinin sıkıntılarının çözümü konusunda Yozgat Valiliğinin sağlayabileceği katkıları dile getirdi.Yozgat Valisi Ziya Polat,toplantıda söz alan diğer gazetecileri de dinledikten sonra kendisine iletilen rapor ve talepleri inceleyip değerlendireceğini belirterek “ Yerel basınımıza mevzuatın elverdiği ölçüde her türlü desteği sağlayacağız “ dedi.

‘YOZGAT İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIM’

Ziyaret görüşmesinde Vali Ziya Polat,gazetecilerin Yozgat’a ilişkin sorularını da yanıtlarken gündeme dair bazı önemli açıklamalarda bulundu.Yozgat’ta henüz bir aydır görev yaptığını ve il’i bu sürede tanımanın kolay olmadığını,bir gün makamında  ve bir gün de sahada olduğunu  belirterek “Ben bu memlekete hizmet etme sevdasıyla yola çıktım.Devletimiz burayı emretti.Yozgat’a geldik.Yozgat için canla başla çalışacağım“dedi.

Vali Polat,konuşmasını şöyle sürdürdü :

“Ben Yozgat’ı seveceğimi biliyorum.Yozgatlının da beni seveceğine inanıyorum.Biz iyi niyetle çalıştıktan sonra bizim insanımız bizi sevecektir.Umarım elbirliği ve gönül birliği ile ne yaparımın kaygısı içerisinde olmalıyız.Yozgat’ta ne gibi projeler uygulanmış,devam eden hangi projeler var. Bunları ve yarım kalan yatırımları takip etmemiz lazım .Önümüze bakmamız lazım.”

‘YOZGAT’IN SAĞLIK AÇISINDAN SIKINTISI YOK’

Yeni Yozgat Valisi Ziya Polat,Yozgat Gazeteciler Cemiyetine mensup yerel medya mensuplarıyla buluştuğu ziyaret görüşmesinde kentin  sağlık açısından hiçbir sıkıntısının olmadığını ,Şehir ve Tıp fakültesi olmak üzere 2  güzel hastanesinin bulunduğunu ve bu 2 hastane sayesinde pandemi döneminde Yozgat’ta fazla bir sıkıntı yaşanmadığını vurguladı.

‘YOZGAT’TA EĞİTİMİN KALİTESİNİ YÜKSELTECEĞİZ’

Yozgat’ta eğitim sorununu Ağustos ayında masaya yatırıp eğitim kalitesini arttırmak için alternatif çözümler arayacağını bildiren Vali Polat,bu konuda aynen şunları söyledi :

“Ben biraz da eğitim sevdalısıyım.Kendimi öyle görüyorum. Ben eğitime ağırlık verilmesi gerektiğini düşünüyorum.Eğitimde bu sene inşallah tekli eğitime geçeceğiz. Bir okulumuzda küçük birkaç sorunu gözlemledim.Onu hemen halledip eğitim kalitesini yükseltmek için var gücümüzle çalışacağız.Eğitim işi  sadece öğretmenlere verilmiş bir görev değil.Anne, Baba, STK’lar, Kamu kurum ve kuruluşları ile elele verip  eğitim kalitesini hak ettiği yere hep birlikte getireceğiz.Okullarda fiziki anlamda çok fazla bir sorun yok.Eğitim başlar başlamaz ilk etapta aileleri de bu işin içine çekerek onları da ortak etmemiz lazım.Sadece öğretmene, “al öğrenciyi,yetiştir eğit” demeyecegiz.Çocuklarımıza sosyal ve kültürel anlamda da eğitimler verirken ailelerden de destek isteyeceğiz.Anne ve babayı da bu eğitim yuvalarına çekecek projeler hazırlarsak, Veli “çocuklarımız nerde,nasıl,eğitim alıyor ,ne yapıyor demeyecek.Çünkü, işin içinde kendisi de olacak..Biz,hepimiz  gönülden bu işine girmemiz lazım.Gönül birliği ile çocuklarımıza sahip çıkmalıyız”

‘SPOR VADİSİ HARİKA BİR YATIRIM’

Açıklamalarında daha sonra Yozgat’ın kamu yatırımları açısından da şanslı bir vilayet olduğunu ,Spor Vadisi projesinin harika bir yatırım konumunda bulunduğunu ,il’in fiziki anlamda sıkıntı yaşamadığını bildiren Vali Ziya Polat,Yozgat’ta son günlerde koronavirüs vak’alarının artışıyla ilgili kendisine yöneltilen bir soruya karşılık ise “Koronavirüs salgınına karşı aldığımız tedbirleri sıklaştıracağız ve denetimleri yoğunlaştıracağız.Eğer Korona yükselirse vatandaşlarımızın gevşettiği tedbirlere karşılık cezai işlemleri başlatırız” dedi.

Vali Polat,görüşmenin sonunda da Yozgat’ın yerel medyası ile yakın diyalog içerisinde bulunarak  Yozgat’a hizmet edeceğini sözlerine ekledi.YGC Başkanı Osman Hakan Kiracı ise Vali Polat’a,basına karşı duyarlılığı ve sıcak ilgisi nedeniyle teşekkür etti. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu