Roma Hamamı’nda ilk nikah

Ekleyen admin on Tem 28th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sarıkaya ilçesinde bulunan tarihi Roma Hamamı ilk kez bir nikaha ev sahipliği yaptı.

Evlenmeye karar veren Gül Arık ve Hikmet Genç çifti, dünyada eşi benzeri görülmeyen bir tarih barındıran Roma Hamamı’nda nikah törenlerini gerçekleştirmek amacıyla Sarıkaya Belediye’sine başvuruda bulundular.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, çiçeği burnunda çiftin taleplerini olumlu karşılayarak bu nikahı kıymayı kabul etti.

Tarihi Roma hamamının önünde kıyılan nikah’ta sosyal mesafeye dikkat edilerek bir ilk gerçekleşti.

Çiftin aileleri;  FatmaKadir Arık ve Serpil Kemal Genç’in mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Genç çiftin Nikahını kıyan Sarıkaya belediye başkanı Av. Ömer Açıkel, “Roma hamamı önünde ilk nikahımızı kıydık. Böyle bir tarihi mekanı seçerek bizleri de onore eden Gül ve Hikmet çiftini tebrik ediyorum. Kendilerine bir ömür boyu mutluluk diliyorum.”dedi.

Dr. Gül Arık ve eşi Hikmet Genç de yaptıkları açıklamada; “Biz bu mekanı seçerken hem bir ilki gerçekleştirelim istedik hem de ilçemizin çok büyük bir değeri olan Roma hamamının tanıtılmasında bir nebze de olsa katkımız olsun istedik. İlerde Allah izin verirse çocuklarımıza anlatacağımız tatlı bir anımız olsun istedik. Bu dileğimizi belediye başkanımız Ömer Açıkel’e ilettiğimizde, Başkanımız da bizi kırmayıp nikahımızı Roma hamamında kıydı. Kendisine teşekkür ediyoruz.”dediler. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu