Deri ve kelleleri diyanet toplayacak

Ekleyen admin on Tem 28th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sorgun Şubesi işbirliği ile kesilen kurbanların derileri ve kelleleri toplanacak. Konuya dair açıklamalarda bulunan Sorgun İlçe Müftüsü Mustafa Kayış “Türkiye Diyanet Vakfı Sorgun Şubesi olarak vekaletle kurban kesme görevini üstlenmiş bulunuyoruz, bunun için Salih Paşa Camii karşısı ve Garajlar Yeni Camii önü olmak üzere iki ayrı yere ‘’Kurban bağış standı’’ kurduk, ayrıca İlçe Müftülüğümüzde görevli personelimize de yapılan kurban bağışlarını makbuz karşılığında olmak suretiyle kabul ediyoruz.

KURBAN DERİLERİ VE KELLELERİNE DE TALİBİZ

Sorgun’da 3 yatılı Kur’an Kursu ve toplam 205 yatılı hafızlık öğrencisi olduğunu belirten Müftü Kayış “Gelirlerinin tamamının kurslarımıza harcanmak üzere vatandaşlarımızın kestikleri kurbanlarının derileri ve kellelerine de talibiz, deri  ve kelleleri verecek olan vatandaşlarımızdan en yakın camii görevlisine teslim etmelerini rica ediyoruz. Ayrıca dileyen vatandaşlarımız da kestikleri kurbanların deri ve kellelerinin yanı sıra dağıtacakları et paylarını da Kur’an kurslarımıza verebilirler. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız İlçe müftülüğümüze uğrayabilir ya da 0354 415 10 46 numaralı telefondan bilgi alabilirler. Buradan vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Rabbim yapılacak olan yardımları kesilecek olan kurbanları şimdiden kabul eylesin.’’ Dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu