Evde Bakım Ücretini 1.544 TL’ye Yükseltildi.

Ekleyen admin on Tem 28th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, İl genelinde engelli bakım hizmetini sunan bakıcıya 2020 Temmuz ayı öncesinde 1.460,61 TL ödeme yapılırken Temmuz ayında yapılan  güncelleme ile aylık ödeme tutarının 1.544 TL’ye çıkartıldığını söyledi.

Engelli evde bakım hizmetinden yararlanan bireylere düzenli olarak yapılan ödemeler her yıl ocak ve temmuz aylarında güncellendiğini ifade eden Neşeli “İlimiz genelinde engelli bakım hizmetini sunan bakıcıya 2020 Temmuz ayı öncesinde 1.460,61 ödeme yapılmakta iken Temmuz ayında yapılan güncelleme ile aylık ödeme tutarı 1.544 ’ye çıkartıldı.

2006 yılından beri uygulanmakta olan evde bakım hizmetinden ilimiz genelinde 41 bin engelli yakını yaralanmıştır. 2020 yılında yapılan ödeme toplamı33 milyon iken 2006 yılından beri yapılan ödemelerin toplamı ise 395 milyon ’dir.

1035 Bin Çocuğumuza 1 Milyon Liralık Destek Sağladık

İl Müdürlüğümüzün çocukla ilgili önceliği çocukların ekonomik nedenlerle kurum bakımına bırakılmaması, önce aileleri ve yakınlarının yanında kalmasıdır. Bu kapsamda aylık 1035 çocuğumuz için 1 milyon Sosyal Ekonomik Destek (SED) sağlanmıştır.

Ailesi yanında bakımı sağlanan çocukların akranları ile aynı şartlara sahip olması için verilen SED hizmetinde çocuk başına yapılan yardım miktarı 1.023 TL’den 1.082 ’ye yükseltildi. Ayrıca koruyucu ailelere de çocuk başına yapılan ödemede miktarın 1.485 ’den 1.687 ’ye çıkarıldı. .

İl Müdürlüğümüz ihtiyaçlar doğrultusunda uygulanan sosyal hizmet modelleri ile dezavantajlı durumdaki bireyleri çeşitli hizmet ve sosyal yardımlarla desteklenmekte sosyal hayata daha güçlü entegre olmaları amaçlanmaktadır” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu