24 Temmuz Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı Kutlu Olsun!

Ekleyen admin on Tem 28th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı .

“24 Temmuz 1908′de o güne dek yoğun bir şekilde uygulanan sansürün kaldırılması 112 yıldır Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Ancak 112 yıldır gazeteciler bağımsız özgür haber yapma yolunda işiyle ekmeğiyle tehdit ediliyor, işten kovuluyor veya kovduruluyor, cezaevlerine atılıyor, darp şiddet ve suikastlar ile yaşam arasında mücadele veriyor. 112 yıl sonra bugün yine cezaevinde gazeteciler var ve tutuklu yargılanmaktadırlar. Bugün geldiğimiz noktada iktidara biat eden yandaş basın halkın haber alma hakkını kısıtlayıp kendi kendine sansür uygularken biat etmeyen basın her türlü tehdit ve cezaevi koşullarıyla birlikte mesleğini icra etmeye çalışıyor. 112 yıl sonra bugün Halk Tv ve Tele1 gibi televizyon kanalları karartma cezalarıyla tehdit ediliyor. Halkın doğru habere ulaşma hakkını korumak adına meslek onuru ve inancıyla çalışan tüm basın emekçilerine özgür bir çalışma ortamı diliyorum.24 Temmuz Sansürün Kaldırılışı ve Basın Bayramı kutlu olsun.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu