Sorgun Belediyesi’nden down sendromlu çocuklara yönelik özel etkinlik

Ekleyen admin on Tem 28th, 2020 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun Belediyesi tarafından down sendromlu çocuklara yönelik özel etkinlik düzenlendi.

Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, sosyal belediyeciliğin birlikte yaşadığımız bu toplumda bu farkındalığın ortaya koyduğu her türlü sorumlulukları yerine getirebilmek için, hep birlikte gerekli çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

İnsan olmanın en büyük özelliklerinden olan sevgi, şefkat, merhamet olduğunu dile getiren Ekinci “Belediye olarak böyle bir etkinliği düzenlemekten oldukça mutluyum. Burada bu çocuklarımızın aileleri ile bir araya geldik. Onların zorluklarını kendi ağızlarından duymak istedik. Bu zorlukları kolaylaştırabilmek için bizler neler yapabiliriz. Burada bu sorunları görüşüp, önerileri alacağız. Sonra da sorunların çözümü için çalışma başlatacağız” dedi.

Yozgat genelinde down sendromlu çocuklar için bir spor salonu olmadığına vurgu yapan Ekinci “Konuyla ilgili çalışmalarımız var. Onlara özel bir spor salonu yapmayı planlıyoruz. Kısa bir sürede bu düşüncemizi hayata geçireceğiz. Yapacağımız tüm çalışmalarla toplumda bir farkındalık oluşmasını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Ekinci, konuşmasının ardından çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Yemek, yaş pasta kesimi, şarkılar, oyunlar ve yarışmalarla devam eden program fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etkinliğe Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Başkan Yardımcısı Kadir Kaygusuz, down sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu