Sorgun HEM 180 bin maske üretti

Ekleyen admin on Tem 14th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisinin başladığı günden bu yana 180 bin adet maske üretildiği açıklandı.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, masrafları kaymakamlık ve bazı siyasiler tarafından karşılanan maskelerin, Sorgun Devlet Hastanesi, Kaymakamlık, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Belediye, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer resmi kurumlara verildiğini söyledi.

Kaya, pandemi başında hedeflenen 180 bin maskenin tamamının dün itibarıyla üretiminin tamamlandığını belirterek “Halk Eğiti Müdürlüğümüzdeki 6 usta öğretici arkadaşımız ve HEM çalışanları emeklerini esirgemeden maskeleri ürettiler. Sorgun HEM olarak ilçemizdeki kurumlara maske sıkıntısı çektirmemeye çalıştık. Son parti maskeyi dün üretip İlçe Özel İdare Müdürlüğü’ne teslim ettik. Ben üretimde emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.(MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu