Sorgun’da Yaz Kur’an Kursları Diyanet TV üzerinden verilecek

Ekleyen admin on Tem 14th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT -  Sorgun İlçe Müftüsü Mustafa Kayış, bu yıl camilerde Yaz Kur’an Kurslarının açılmayacağını, onun yerine, Diyanet TV üzerinden eğitim verileceğini söyledi.

Kayıtların başladığını,  Diyanet TV’de yayın saatini kaçıran öğrencilerin, geçmiş bölümlere ait eğitim videolarını Diyanet TV Youtube kanalından izleyebileceklerini ifade eden Kayış, başvuruların internet üzerinden yapılabileceği bilgisini verdi.

Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden yayınlanacak olan yaz Kur’an Kursu eğitimlerine katılmak isteyen öğrencilerin, internet üzerinden kayıt işlemlerini yaptırmasının ardından İlçe Müftülüğüne gelerek Kur’an Kursu ders kitaplarını alabileceklerini belirten Kayış “Öğrencilerimiz isterlerse internet üzerinden bilgisayar veya tabletlerine bu dersleri PDF olarak indirebilecekler.  6 hafta devam edecek olan ‘Yaz Kur’an Kursları’ eğitim programı, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için “Kur’an Öğreniyorum”, Kur’an-ı Kerim okumayı bilen bununla beraber okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için “Kur’an Okuyorum”, itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden faydalanmak isteyenler için ise “Dinimi Öğreniyorum” başlıkları altında üç farklı dersten oluşmaktadır.  Hafta içi hergün saat 10:30’ da Kur’an Öğreniyorum (Elif-Ba) dersi,11:00 ve 17:45’ de Temel Dini Bilgiler dersi,17:00’ da Kur’an-ı Kerim ve Tecvid dersleri verilecektir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının, yaz Kur’an kursu eğitimlerinin 4-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere, değerlendirme testi uygulayacağını söyleyen Kayış “ Değerlendirme testinde başarılı olan öğrencilerimize, “Çevrimiçi Yaz Kur’an Kursu Katılım Belgesi” verilecektir.Diyanet İşleri Başkanlığımızın uygulamış olduğu bu uzaktan eğitim kararı, Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyip de yaşı büyük olduğu için camilere gelmeye çekinen vatandaşlarımızın da, Kur’an-ı Kerim öğrenmeleri adına bir fırsat olmuştur. Bütün vatandaşlarımızı buradan Yaz Kur’an Kursları derslerine davet ediyorum. Rabbim Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyenlere, dersleri takip eden yavrularımıza ve vatandaşlarımıza zihin açıklığı versin” ifadelerini kullandı. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu