MÜFTÜ KAYIŞ’TAN YEREL BASINA ZİYARETİ

Ekleyen admin on Tem 14th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun İlçe Müftüsü Mustafa Kayış Behlül Doğanalp ve müftülük personeli Emrah Irmak ile birlikte Sorgun’da hizmet veren yerel basın kuruluşlarını ziyaret etti.

Sorgun İlçe Müftüsü olarak atandıktan sonra iadeyi ziyarette bulunduklarını ifade eden Kayış, tanışma ve nezaket amaçlı ziyaretlerde bulunduğunu belirtti.

Sorgun halkının muhafazakar, inançlarına bağlı ve yardımsever olduğunu, bu kısa sürede halkla kaynaştığını ifade eden Kayış, Covid 19 salgını nedeniyle kapatılan camilerin açıldığını, bazı şartlara uyarak artık camilerde Cuma ve vakit namazlarının kılındığını vurgulayan Kayış, bu süre zarfında müftülüğümüzde görevli personelin Vefa Destek Grubu olarak halkımızın yardımına koştuğunu söyledi.

Müftülük çalışmalarıyla ilgili bilgiler de veren Müftü Kayış “Proje İmamhatip Ortaokulu adı altında 2 yıl sürecek projemiz var. Çocuklarımız hem okula devam ediyor, hem de hafızlık eğitim alıyor. Bu yıl 10 öğrencimiz hafızlığı tamamladı. 1’i hariç diğerleri yapılan sınavı kazandı. Bir diğerinin de Veysel Karani Camisi ile yürüttükleri proje olduğunu söyleyen Kayış ”Bu proje 4-6 yaş grubuna yönelik. 6 sınıf açıp çocuklarımıza Kur’an eğitimi vereceğiz. Bir mahallemizde yine 4-6 yaş çocukların okuyabileceği 3 katlı kurs binası yapacağız. Bir vatandaş yerini bağışladı. Sorgun’da ilk olacak” dedi.

27 köyde kadrolu imamın olmadığını, 6’da müezzin kadrosunun boş olduğunu belirten Kayış, Sorgun’da 2 kız 1 erkek olmak üzere 2 Kur’an kursu olduğunu,  toplamda da 205 öğrenci olduğu bilgisini verdi. (MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu