Sorgun Belediyesi çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor

Ekleyen admin on Tem 14th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Belediyesi kötü koku ve haşereleri önlemek için Eğriöz ve Delibaş derelerinde temizlik çalışması başlattı.

Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle bu aylarda dere yataklarında su seviyesinin iyice düşmesi sonucu ilçe merkezinden geçen Eğriöz ve Delibaş derelerinde yaz ayılarında sinek, sivrisinek ve haşerelerde artış gözlendiğini, çevreye pis kokuların yayıldığını, bunları önlemek amacıyla temizlik çalışması başlattıklarını söyledi.

Ekinci, bazı vatandaşların da çöplerini dere yataklarına attığını, bu durumun hem çevre kirliliği yarattığını hem de insan sağlığını tehdit ettiğini ifade ederek, “Özellikle yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisinin ülkemizi sardığı şu günlerde insanlarımızın temizlik ve hijyene büyük önem vermesi gerekmektedir. Bu tür açığa atılan çöpler, kendi sağlığımız tehdit etmektedir. Ben vatandaşlarımızdan çöplerini derelere atmamalarını rica ediyorum. Sağlımızı korumak için çöplerimizi derelere değil, belediyemizin bırakmış olduğu konteynerlere atalım. Temizlik işçilerimiz günlük temizlik yapıyor, ancak derelere atılan çöplerin toplanması çok zor oluyor. Ayrıca konteynerlere attığımız çöpleri de mutlaka poşetleyelim.” diye konuştu.

MEYDAN PROJESİ

Diğer yandan belediye tarafından başlatılan altyapı ve çevreye yönelik çalışmalar devam ediyor.

Sorgun Belediye Başkanı Ekinci, Şakir Efendi Şehir Meydanı projesi altyapı çalışmalarını tamamladıklarını söyledi.

Ekinci, ‘’Meydan projemize başladık, en kısa sürede bitirip Sorgunlu hemşehrilerimizi detayları ve genel görüntüsüyle Sorgun’a yakışacak şehir meydanı ile buluşturacağız’’ dedi.

PERGOLA ÇALIŞMALARI

Başkan Ekinci, Cadde boylarında geniş kaldırımlı yerlere planladıkları Pergola çalışmalarının ilkini da tamamlayarak, hizmete açtıklarını kaydetti.

ŞUAYP ÇALIŞKAN ANITI

Ekinci, ‘’Eski Çekerek yolunda bulunan Şehit Şuayip Çalışkan anısına yaptırılan anıt, kaza sonucu kırıldığından dolayı yenisini yaptırarak mevcut yerine montajını yaptık’’ diye konuştu.(ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu