Sorgun’da köy yolları asfaltlanıyor

Ekleyen admin on Tem 14th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı köy yollarında İlçe Özel İdare Müdürlüğü tarafından 2. Kat asfalt satıh kaplama çalışmaları yapılıyor.

Sorgun İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2020 yılı içerisinde 2. Kat satıh kaplama yapılacak yol miktarının 36 kilometre olacağını söyledi.

Geçtiğimiz yıl 1. Kat kaplaması yapılan yollar ile bozulmaya yüz tutmuş yollarda kaplama çalışmaları yapılacağını vurgulayan Kayhan “Ağcın- Taşpınar- İsafakılı köyleri başta olmak üzere Belencumafakılı, Tuzlacık, Caferli, Tiftik, Osmaniye, Muğallı, Çakırhacılı,  Küçük Eynelli yolu kaplamaları  bu yıl içerisinde tamamlanacaktır.

Belencumafakılı- Boğazcumafakılı arası ve Karabalı köy yollarında ise 3,5 kilometre birinci kat asfalt çalışması yapılacaktır.

Bununla birlikte önceki yıllarda yapımına başlanan ve her yıl devam eden Şahmuratlı – Alcı yol güzergahında yaklaşık 4 kilometrelik beton satıh kaplama (BSK)  çalışmalarına yakın zamanda  başlanılacak olup, Sorgun- Çakırhacılı köyüne kadar olan yol, karayolları standartlarında alt yapılarıyla birlikte tamamlanıp trafiğe açılacaktır” dedi.

Kayhan, Sorgun köy yolları için 2020 yılına ait ödenek miktarının yaklaşık 3 milyon 500 bin lira  olarak belirlendiğini sözlerine ekledi.(ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu