Sorgun’da kan bağışı kampanyası

Ekleyen admin on Tem 7th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Türk Kızılay Yozgat Kan Bağışı Merkezi tarafından, Sorgun‘da kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Eski Belediye Meydanı’nda düzenlenen kampanya ile ilgili AA muhabirine açıklama yapan Kan Bağışı Merkezi Tabibi Dr. Ümit Yıldız, pandemi döneminde Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da kan bağışçıları sayısının düştüğünü, ama şimdi yeniden eski günlerdeki gibi vatandaşların ilgi gösterdiğini söyledi.

Kan bağışı ile ilgili olarak medyada yapılan yayınların etkili olduğunu ve yeniden vatandaşların kan vermeye başladığını belirten Yıldız “Sorgun’da her zaman beklentilerimiz üzerinde kan bağışı yapılmaktadır. Bu gün de geleli iki gün olmasına rağmen 180 ünite kan topladık. Yaklaşık 14 gün burada kalacağız ve hedefimiz 750-800 ünite kan toplamak” dedi.

Yıldız, herkesin bir gün kana ihtiyacı olabileceğini vurgulayarak, “Türk Kızılay’ının kan taleplerine cevap verebilmesi için stoklarında her zaman yeterli miktarda kan bulunması lazım. Sorgun’a her geldiğimizde en az 500 ünite kan toplayabiliyoruz. Umarım bu kampanya da bu rakamı geçeriz. Sorgun halkını destek vermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı. (ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu